Jižní Korea hlásí 161 nových případů nákazy koronavirem. V Číně si vyžádal dalších 150 obětí

Jižní Korea ohlásila 161 nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nakažených v této zemi tak stoupl na 763 lidí, uvedly v pondělí tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. Počet obětí nemoci COVID-19, již koronavirus způsobuje, stoupl na sedm.

Fotogalerie Soul (Aktualizováno: 9:26 24. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká humanitární pomoc odletěla do Číny z Vídně. Roušky, dezinfekce a jiné pomůcky váží 4,5 tuny

Číst článek

Předchozí bilance, ohlášená v neděli, činila pět mrtvých a 602 nakažených, včetně 46 nových případů. Země kvůli rostoucímu počtu lidí nakažených novým koronavirem zvýšila zdravotní pohotovost na nejvyšší stupeň. Zvýšená pohotovost vládě umožňuje vynucovat zákaz veřejných aktivit i dočasné uzavření škol.

Jižní Korea má tradičně přísná karanténní opatření. Naposledy vyhlásila nejvyšší stupeň zdravotní pohotovosti před 11 lety kvůli chřipce H1N1.

Většina úmrtí je hlášena z nemocnice v provincii Kjongsang pukdo, jejímž střediskem je město Tegu. Více než polovina nových případů má podle úřadů spojitost s jedním kostelem v Tegu, které má 2,5 milionu obyvatel a kvůli nákaze je nyní uzavřeno.

#UPDATE South Korea reports 161 more #coronavirus cases, taking the nationwide total to 763 and making it the world's largest total outside China

u.afp.com/3U8Z

03:45 – 24. 02. 2020

223 270

Podle agentury AFP je tak Jižní Korea největším centrem nákazy mimo Čínu.

Čínské úřady hlásí dalších 150 obětí

Obětí nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po pondělním oznámení dalších 150 mrtvých.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu: Epidemie koronaviru sníží růst čínské i světové ekonomiky

Číst článek

Z nich až na jednu výjimku všichni zemřeli v centrální provincii Chu-pej, považované za ohnisko nákazy, uvedla agentura AFP s odvoláním na čínské úřady.

Nová čísla podle AFP svědčí o zhoršování situace poté, co v neděli úřady hlásily 97 nových obětí nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje.

Úřady v pondělí také oznámily 409 nových případů infekce, opět převážně v provincii Chu-pej, což je ale pokles oproti 648 novým případům, oznámeným o den dříve, upozornila agentura Reuters.

V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, je celkem 77 150 nakažených.

per, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme