Pětičlenná rodina může opustit hotel na Tenerife, jedna Češka v karanténě zůstává

Pět Čechů bude moct opustit hotel na kanárském ostrově Tenerife, kde je kvůli koronaviru nařízená karanténa. Radiožurnálu to potvrdila ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel Lenka Viková. Podle ní se to týká všech turistů, kteří přiletěli v pondělí. Naopak v hotelu musí dál zůstat jedna Česka, která přiletěla v pátek.

Praha/Tenerife Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotelové komplexy na Tenerife | Zdroj: Profimedia

V hotelu se rozhodli propustit 106 klientů, kteří přijeli v pondělí, protože neměli žádnou šanci se setkat s italským párem, který byl ten den hospitalizovaný. To se netýká jedné Češky, která zůstává v karanténě.

„Zatím nevíme přesně, jak dlouho tam bude muset zůstat, ale doufáme, že se během dne dozvíme další informace,“ doplnila Viková pro Radiožurnál.

Pětičlenná rodina naopak hotel opustit může, ale na ostrově si přejí zůstat. „Z konzulátu nám volili, že to odsouhlasili a že nám dají nový hotel. Vůbec nevíme kdy, žádné pokyny jsme zatím nedostali. Asi se ještě řeší nějaké podrobnosti,“ popsal Radiožurnálu otec rodiny.

Hotel je v karanténě od úterý a aktuálně se nákaza koronavirem prokázala už u čtyř hostů.

aku, tch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme