Dva starší cestující z lodi Diamond Princess podlehli koronaviru. Dalších 30 lidí je ve vážném stavu

Dva cestující z obří výletní lodi Diamond Princess, která byla kvůli rozšíření nového typu koronaviru v karanténě v japonském přístavu Jokohama, zemřeli. Ve čtvrtek o tom informovala japonská média s odvoláním na nejmenovaný vládní zdroj. Šlo o muže a ženu, kterým bylo přes 80 let. Agentura Kjódó uvádí, že dalších zhruba třicet nakažených je ve vážném stavu.

Jokohama (Aktualizováno: 6:34 20. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní lodi Diamond Princess, která už dva týdny kotví v japonském přístavu Jokohama | Zdroj: Reuters

Podle údajů ze středy se na Diamond Princess koronavirem infikovalo více než 620 lidí. Bylo na ní přibližně 3700 cestujících a členů posádky z více než 50 zemí světa.

Loď Diamond Princess začali opouštět první lidé. Kvůli koronaviru byli v karanténě přes dva týdny

Číst článek

Plavidlo, které je považováno za největší ohnisko koronaviru mimo Čínu, ve středu po skončení dvoutýdenní karantény opustilo několik stovek cestujících. Vyloďování potrvá až do pátku.

Už v předchozích dnech z této lodi evakuovaly své občany Spojené státy. Na Diamond Princess původně pluli lidé během luxusní dovolené ve východní Asii.

Čínské zdravotnické úřady ve čtvrtek oznámily, že za středu přibylo výrazně méně nových případů nákazy koronavirem než v předešlých dnech a týdnech. Naopak výrazně jich přibylo v Jižní Koreji, kde počet infikovaných vzrostl za středu o dvacet.

Celkem úřady v zemi evidují 51 nakažených. Testy potvrdily nákazu u nejméně 15 lidí, kteří přišli na bohoslužby, jichž se účastnila jistá osoba infikovaná koronavirem.

Nejméně nových případů v Číně

Frustrace, strach i podpora. Žena pro iROZHLAS.cz popisuje situaci z lodi uzavřené kvůli koronaviru

Číst článek

Počet nakažených novým typem koronaviru se v pevninské Číně za středu zvýšil o 394, což je nejméně od 23. ledna. Ve čtvrtek o tom informovaly čínské zdravotnické úřady. Ještě v úterý testy nově prokázaly nákazu u 1794 lidí.

Na nemoc Covid-19 způsobenou novým typem koronaviru podle poslední bilance zemřelo 2118 lidí, za jeden den tak přibylo 114 smrtelných případů. Drtivá většina jich je hlášena z provincie Chu-pej, odkud se epidemie rozšířila.

Celkem se v pevninské Číně doposud nakazilo 74 576 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme