Rekordní nárůst nakažených. V Rusku za den přibylo 11 231 nově nakažených koronavirem

Rusko zaznamenalo další rekordní nárůst počtu lidí nakažených koronavirem za jeden den. Za středu jich přibylo více než 11 000 a infikovaných je tak celkem už téměř 180 000. Počet úmrtí pacientů s koronavirem zůstal další den v řadě pod hranicí jedné stovky. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil krizový štáb.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné ulice Moskvy | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Za uplynulých 24 hodin se koronavirus SARS-CoV-2 potvrdil u dalších 11 231 testovaných osob. V zemi se 146 miliony obyvatel jde o dosud nejvyšší denní přírůstek a pátý den po sobě je nových případů přes deset tisíc. Celkově se podle zdravotnických úřadů doposud nakazilo 177 160 lidí. Rusko tak přeskočilo Francii a Německo a má pátý nejvyšší počet infikovaných na světě.

V Rusku i nadále přibývá přes deset tisíc nově nakažených koronavirem denně. Předstihlo Německo

Číst článek

Denní přírůstky nově nakažených jsou v Rusku v poslední době stabilně vysoké a stabilní je nadále i bilance úmrtí, kterých je v květnu vždy méně než sto. Ve středu v souvislosti s nemocí covid-19, vyvolávanou koronavirem, zemřelo 88 pacientů. Celkem dosud v zemi podle krizového štábu zemřelo 1625 infikovaných osob.

Výrazněji se na druhé straně zvýšilo množství uzdravených pacientů, kterých za středu přibylo 2476. Vyléčených je nyní v Rusku už dohromady 23 803.

Rusko hlásí 10 581 nových případů nákazy covidem-19. Hranici deseti tisíc tak překročilo druhý den v řadě

Číst článek

Na rekordním středečním přírůstku nakažených se hlavní měrou dál podílí Moskva, která je epidemií daleko nejvíce zasaženou oblastí Ruské federace. V ruské metropoli ve středu přibylo 6703 pozitivně testovaných a celkově jich je 92 676.

Podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina je ale nakažených v jeho městě ve skutečnosti mnohem více. „Je zjevné, že ve městě je reálně nemocných ještě víc. Podle screeningů jsou jich kolem dvou až dvou a půl procenta ze všech obyvatel Moskvy. Přepočítáno na čísla je to okolo 300 000 lidí,“ řekl Sobjanin televiznímu kanálu Rossija-24. Dodal, že Moskva už registruje víc infikovaných než New York.

Starosta v televizi rovněž mimo jiné sdělil, že od 12. května bude v ruském hlavním městě povinné nošení roušek a rukavic v prostředcích hromadné dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme