Rekordní nárůst nakažených. V Rusku za den přibylo 11 231 nově nakažených koronavirem

Rusko zaznamenalo další rekordní nárůst počtu lidí nakažených koronavirem za jeden den. Za středu jich přibylo více než 11 000 a infikovaných je tak celkem už téměř 180 000. Počet úmrtí pacientů s koronavirem zůstal další den v řadě pod hranicí jedné stovky. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil krizový štáb.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné ulice Moskvy

Prázdné ulice Moskvy | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Za uplynulých 24 hodin se koronavirus SARS-CoV-2 potvrdil u dalších 11 231 testovaných osob. V zemi se 146 miliony obyvatel jde o dosud nejvyšší denní přírůstek a pátý den po sobě je nových případů přes deset tisíc. Celkově se podle zdravotnických úřadů doposud nakazilo 177 160 lidí. Rusko tak přeskočilo Francii a Německo a má pátý nejvyšší počet infikovaných na světě.

V Rusku i nadále přibývá přes deset tisíc nově nakažených koronavirem denně. Předstihlo Německo

Číst článek

Denní přírůstky nově nakažených jsou v Rusku v poslední době stabilně vysoké a stabilní je nadále i bilance úmrtí, kterých je v květnu vždy méně než sto. Ve středu v souvislosti s nemocí covid-19, vyvolávanou koronavirem, zemřelo 88 pacientů. Celkem dosud v zemi podle krizového štábu zemřelo 1625 infikovaných osob.

Výrazněji se na druhé straně zvýšilo množství uzdravených pacientů, kterých za středu přibylo 2476. Vyléčených je nyní v Rusku už dohromady 23 803.

Rusko hlásí 10 581 nových případů nákazy covidem-19. Hranici deseti tisíc tak překročilo druhý den v řadě

Číst článek

Na rekordním středečním přírůstku nakažených se hlavní měrou dál podílí Moskva, která je epidemií daleko nejvíce zasaženou oblastí Ruské federace. V ruské metropoli ve středu přibylo 6703 pozitivně testovaných a celkově jich je 92 676.

Podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina je ale nakažených v jeho městě ve skutečnosti mnohem více. „Je zjevné, že ve městě je reálně nemocných ještě víc. Podle screeningů jsou jich kolem dvou až dvou a půl procenta ze všech obyvatel Moskvy. Přepočítáno na čísla je to okolo 300 000 lidí,“ řekl Sobjanin televiznímu kanálu Rossija-24. Dodal, že Moskva už registruje víc infikovaných než New York.

Starosta v televizi rovněž mimo jiné sdělil, že od 12. května bude v ruském hlavním městě povinné nošení roušek a rukavic v prostředcích hromadné dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme