Hybridní varianta. Vietnam objevil kombinaci indické a britské mutace, která se rychle šíří vzduchem

Vietnam objevil novou variantu covidu-19, která je kombinací indické a britské mutace. Ta se rychle šíří vzduchem, uvedl podle místního internetového zpravodajského serveru VnExpress vietnamský ministr zdravotnictví Nguyen Thanh Long.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnamský ministr zdravotnictví Nguyen Truong Son při rozhovoru s mužem, u kterého se potvrdila nákaza koronaviru. | Foto: KHAM LIM | Zdroj: Reuters

Vietnamu se loni dařilo mít šíření nemoci pod kontrolou. Nyní však bojuje s novým ohniskem a nemoc se šíří rychleji. Od konce dubna se nakazilo 3600 lidí v 31 z 63 měst a provincií. To je více než polovina z celkového počtu nakažených, napsala agentura Reuters.

Tchaj-wan nad virem nevyzrál. Premiant boje s covidem řeší strmý růst případů i nedostatek vakcín

Číst článek

„Po sekvenování genů u nově zjištěných pacientů jsme objevili novou variantu, která je kombinací indické a britské,“ prohlásil podle VnExpress ministr. „Přesněji, je to indická varianta s mutacemi, které původně patřily britské variantě,“ dodal s tím, že Vietnam nově odhalenou variantu brzy představí.

Nová varianta se přenáší rychleji než dříve známé typy. Laboratorní kultury nové varianty ukázaly, že virus se replikoval velmi rychle, což vysvětluje, proč se ve velmi krátké době objevilo na různých místech tolik nových případů, uvedl Long.

Země na jihovýchodě Asie doposud oznámila 6396 nakažených, z toho 47 zemřelo. Země má téměř 98 milionů obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme