Německo hlásí první případ nákazy koronavirem. Podle bavorského ministerstva je riziko šíření malé

Německo potvrdilo první případ nákazy novým typem koronaviru, který se šíří z Číny. Informovala o tom v noci na úterý agentura DPA s odvoláním na bavorské ministerstvo zdravotnictví. Případ se objevil v okrese Starnberg u Mnichova. Další podrobnosti sdělí místní úřady v úterý ráno na tiskové konferenci v Mnichově, čas bude oznámen, uvedl list Süddeutsche Zeitung.

Mnichov (Aktualizováno: 1:28 28. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informační cedule o koronaviru na letišti v Berlíně | Foto: Annegret Hilse | Zdroj: Reuters

Bavorské ministerstvo zdravotnictví ujišťuje, že riziko další nákazy nepovažuje za moc pravděpodobné. Doktoři mezitím kontrolují pacientovy známé, se kterými mohl přijít do styku.

Tři podezření na koronavirus v Česku. U Číňana v Českých Budějovicích se nemoc nepotvrdila

Číst článek

Podezření na infekci koronavirem se dosud objevila i v dalších zemích sousedících s Českou republikou - na Slovensku a v Rakousku, ale nepotvrdila se. Lékaři v Česku evidují několik podezření nákazy koronavirem, zatím se žádný nepotvrdil.

Nový typ koronaviru, který se od loňského prosince šíří z čínského města Wu-chan, si vyžádal ve světě nejméně 82 obětí a registrováno je na 2800 nakažených. Kvůli rostoucímu počtu nových případů zesilují státy po celém světě opatření proti šíření tohoto viru.

Evakuace z Číny

Německo mezitím dál vyjednává o tom, jestli nemůže evakuovat své občany z izolovaných čínských regionů. Ve městě Wu-Chan je skoro stovka Němců a ani u jednoho se zatím nákaza neobjevila. Ministerstvo zahraničí je chce před rizikem ochránit a podle informací magazínu Spiegel proto zvažuje, že je z regionu vyzvednou armádní letadla.

S opuštěním města Wu-Chan chtějí svým občanům pomoct i Británie, Německo, Španělsko a Austrálie. Evakuaci mají v plánu podle dřívějších zpráv také Spojené státy a Francie.

Česká diplomacie jedná o možnosti návratu několika svých občanů, kteří mají o evakuaci zájem, se zeměmi Evropské unie, především s Francií.

Čínská vláda ve snaze zamezit přenosu koronaviru prodloužila do neděle volno v souvislosti s oslavami lunárního Nového roku, které začaly v sobotu. Úřady také vyzývají občany, aby zůstávali co nejvíce doma.

Václav Jabůrek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme