Nákaza koronavirem se celosvětově potvrdila už u více než 150 milionů lidí, obětí je přes 3,1 milionů

Ve světě se potvrdilo už více než 150 milionů případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, který se poprvé objevil koncem roku 2019 v Číně. Vyplývá to ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která pandemii celosvětově monitoruje.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V absolutních číslech mají nejvyšší počty nakažených Spojené státy, kde se infikovalo přes 32,2 milionu lidí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hranici 100 milionů nakažených svět překonal na konci letošního ledna, k pátečnímu ránu jich JHU eviduje 150 068 372. V absolutních číslech mají nejvyšší počty nakažených Spojené státy, kde se infikovalo přes 32,2 milionu lidí. Druhou nejvyšší bilanci má Brazílie, následovaná Indií, Brazílií, Francií a Tureckem.

Průvodce nařízeními o testování. Jaká pravidla budou od 3. května platit ve firmách, školách a službách?

Číst článek

Na celém světě zároveň v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 3,1 milionu lidí, přičemž přes půl milionu z toho ve Spojených státech. Hranici 400 000 zemřelých ve čtvrtek překonala Brazílie, přes 200 000 úmrtí ohlásily Británie a Indie. Zdravotnictví jihoasijské země se v posledních týdnech kvůli přibývajícím počtům infekcí ocitlo na pokraji kolapsu.

V přepočtu na obyvatele má podle statistik listu The New York Times celkem nejvíce nakažených Andorra, Černá hora a Česká republika, kde se dosud potvrdilo na 1,62 milionu případů covidu-19. Bezmála 30 000 pacientů zde v souvislosti s nákazou zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme