V Brazílii na koronavirus zemřelo už přes 60 tisíc lidí, nakažených je v zemi téměř milion a půl

Počet zemřelých s koronavirem SARS-CoV-2 v Brazílii překonal hranici 60 000. Za posledních 24 hodin zemřelo opět více než 1000 nakažených. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnilo brazilské ministerstvo zdravotnictví. Mexiko hlásí 5681 nově potvrzených případů infekce a také dalších 741 úmrtí. Dohromady v Mexiku už zemřelo 28 510 lidí s covidem-19.

Brasília/Mexiko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masivní testování na přítomnost koronaviru v brazilské metropoli Brasilia.

Testování na přítomnost koronaviru v brazilské metropoli Brasilia. | Zdroj: Reuters/Latin America News Agency

Brazílie za poslední den zaznamenala úmrtí 1016 lidí s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Dohromady tak země s 212 miliony obyvatel eviduje 60 610 zemřelých, informovala agentura Reuters.

Brazilské Sao Paulo plánuje rušit staré hroby. Chce tak uvolnit místo pro oběti nemoci covid-19

Číst článek

Počet obětí koronavirové nákazy v šesté nejlidnatější zemi světa druhý den po sobě překonal tisícovku, přičemž v úterý dokonce hlásila 1280 úmrtí s covidem-19, zatímco v pondělí zhruba 700.

Výrazně rostou v Brazílii počty nakažených. Za poslední den jich jihoamerická země evidovala 45 482 a ve statistikách už je uvedeno dohromady 1 447 523 nakažených. Brazílie tak je nadále druhou nejhůře zasaženou zemí světa po Spojených státech. V úterý v zemi přibylo 33 846 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Zdravotničtí odborníci ostře kritizují pravicového prezidenta Jaira Bolsonara za jeho přístup ke krizi vyvolané koronavirem. Covid-19 označil za „chřipečku“ a vůči přibývajícímu počtu mrtvých se staví lhostejně.

Mexiko ve středu oznámilo dalších 5681 nově nakažených a 741 zemřelých. Dohromady tak mexické úřady dosud evidovaly 231 770 infikovaných a 28 510 zemřelých, což je více než ve Španělsku. Před Mexikem jsou v počtu úmrtí USA, Brazílie, Británie, Itálie a Francie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme