Nákaza si v Latinské Americe vyžádala už 200 tisíc obětí. V australské Viktorii platí výjimečný stav

Desítky tisíc lidí nově nakažených koronavirem a tisíce smrtelných případů hlásí za poslední den nejvíce zasažené země světa. V Latinské Americe a Karibiku si covid-19 vyžádal životy už více než 200 tisíc lidí, přičemž téměř dvě třetiny z této bilance připadají na Brazílii a Mexiko. Co do počtu mrtvých s koronavirem je tento region po Evropě druhou nejpostiženější částí světa.

Svět Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž v ochranné masce před supermarketem (ilustrační foto) | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Ve Spojených státech, které mají v absolutních číslech nejvyšší počet nakažených i obětí s covidem-19 na světě, přibylo už pátý den za sebou více než 60 tisíc nově potvrzených případů koronavirové infekce v rámci 24hodinové bilance. Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse zemřelo v zemi dalších 1051 pacientů s koronavirem.

Na Floridě, která je v poslední době jedním z ohnisek nákazy v USA, může snahy zastavit šíření nemoci zkomplikovat blížící se tropická bouře Isaias. Úřady kvůli jejímu očekávanému příchodu zavřely testovací místa zřízená venku ve stanech, protože vichr by je mohl poničit.

Vadí mi předpojatost, že stát má zvládnout epidemii a jednotlivec nemusí nic, říká příští náměstek Šedo

Číst článek

V Brazílii za poslední den přibylo 45 392 lidí, u nichž testy prokázaly koronavirus, a zemřelo 1088 osob. Oproti předchozím dnům jsou obě bilance nižší. Ve středu nejlidnatější země Jižní Amerika zaznamenala rekordní hodnoty co do počtu nově infikovaných i obětí.

Odborníci se ale shodují, že skutečné počty nakažených jsou mnohem vyšší, protože v Brazílii se málo testuje. To přiznávají i úřady v Mexiku, které v neděli oznámilo 9556 nových případů. Po Spojených státech a Brazílii je třetí nejvíce zasaženou zemí s 1,75 milionem infekcí Indie, kde evidují za den dalších více než 57 tisíc nakažených.

Na Filipínách kvůli zhoršující se situaci lékaři vyzvali vládu, aby v metropoli Manile vyhlásila přísnou karanténu. Řada nemocnic ve městě už má lůžka pro pacienty s covidem zaplněná a další nemocné nepřijímá. Děje se tak v situaci, kdy se v zemi se 107 miliony obyvatel za poslední den počet nakažených zvýšil o 5032 na 103 185.

Jen kvůli nejnutnějším záležitostem smějí nově vycházet z domova obyvatelé australského Melbourne, od svého bydliště se budou moci vzdálit jenom do pěti kilometrů. Toto opatření bude v platnosti až do poloviny září. Stát Viktorie, kde je Melbourne správním střediskem, ohlásil 671 nových případů koronaviru, což je téměř o 300 více než předchozí den.

Naopak v Rusku počet nakažených i případů úmrtí dále klesá, v neděli tamní krizový štáb ohlásil 5437 nově infikovaných a 70 obětí. V Polsku se koronavirus nově potvrdil u 548 lidí, což je o 110 méně než o den dříve, kdy země zaznamenala nejvyšší počet případů od začátku pandemie.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme