Na pobaltské misi v Lotyšsku se koronavirem nakazil voják NATO, v praporu s ním jsou i Češi

V Lotyšsku se koronavirem nakazil voják praporu Severoatlantické aliance, v němž slouží i čeští vojáci. Informovala o tom ve středu agentura DPA, podle níž lotyšské úřady nesdělily národnost infikovaného. Voják má mírné příznaky nemoci COVID-19. První oběť infekce ve středu hlásí Estonsko.

Riga Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO (ilustrační foto) | Zdroj: Úřad vlády

V Lotyšsku byl koronavirus SARS-CoV-2 zachycen u vojáka praporu NATO. Muž má mírné příznaky a je v domácí léčbě, řekl mluvčí lotyšského ministerstva obrany agentuře Leta.

Koronaviru podlehlo přes 20 000 lidí, nakazilo se více než 430 000. Pandemie v posledních dnech sílí

Číst článek

V úterý hlásil několik případů nákazy také alianční prapor v sousední Litvě. Mezi testovanými s pozitivním výsledkem jsou tam i němečtí vojáci, píše DPA.

Voják v Lotyšsku je izolován v pronajatém domě, a nikoli v kasárnách na vojenské základně Adaži. Osoby, s nimiž voják přišel do styku, mezi nimi další vojáci NATO, jsou v karanténě.

Čeští vojáci působí v Lotyšsku i Litvě v rámci předsunuté přítomnosti Severoatlantické aliance eFP (Enhanced Forward Presence). NATO tímto opatřením reagovalo na obavy svých východních členů z některých kroků a postojů Ruska. Například v Lotyšsku Češi působí společně se zástupci dalších osmi států pod vedením Kanady od června 2018.

V Lotyšsku bylo dosud zachyceno 221 případů nové nákazy a v zemi platí až do Velikonoc nouzový stav.

Další pobaltský stát Estonsko ve středu oznámil svou první oběť koronaviru. Podle deníku Postimees zemřel 83letý pacient v nemocnici v hlavním městě Tallinn. Dohromady bylo v Estonsku potvrzeno více než 400 nakažených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme