Sasko od pátku uvolní opatření proti koronaviru. Otevřou se restaurace, hotely nebo sportoviště

S Českem sousedící Sasko bude mít od pátku nejvolnější režim v celém Německu, pokud jde o opatření proti koronaviru. Otevírat znovu mohou restaurace, hotely, kina, koncertní sály nebo sportoviště. Dohodla se na tom v úterý saská vláda. V platnosti zůstávají omezení týkající se kontaktu na veřejnosti a také nošení roušek v obchodech a prostředcích veřejné dopravy.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany (ilustrační foto)

Nadále zavřené naopak zůstávají vnitřní bazény, sauny, veletrhy, diskotéky, kluby nebo nevěstince | Zdroj: Profimedia

Saská ministryně zdravotnictví Petra Köppingová v úterý v souvislosti s uvolňováním opatření mluvila o historickém dni. Její vládní kolega a ministr hospodářství čtyřmilionové spolkové země Martin Dulig hovořil zase o odvážném kroku.

Česko hlásí za pondělí jednu oběť s koronavirem. Lidé odloží 25. května venku roušky

Číst článek

Sasko, které dosud zaznamenalo kolem 5000 infekcí a 190 úmrtí, umožní otevřít třeba také divadlům, literárním domům, fitness studiím a venkovním bazénům, hernám či zábavním parkům. Vždy je ale nutné dodržet příslušné hygienické předpisy. V případě restaurací to znamená například dodržení minimálních odstupů mezi stoly nebo zákaz, aby u jednoho stolu seděli lidé z více než dvou domácností.

Nadále zavřené naopak zůstávají vnitřní bazény, sauny, veletrhy, diskotéky, kluby nebo nevěstince.

K postupnému návratu k běžnému životu nyní přistupují všechny spolkové země. Například v Bavorsku, které také sousedí s Českem, se ale vnitřní prostory restaurací otevřou až od 25. května.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme