New York hlásí rekordní nárůst obětí koronaviru. Za 24 hodin jich podle úřadů přibylo 731

V americkém státě New York za poslední 24 hodinové období rekordně narostla bilance úmrtí na nemoc covid-19, oznámil místní guvernér Andrew Cuomo. Úřady nově hlásí 5489 obětí, což je o 731 více než v pondělí. Podle Cuoma se nicméně ve státě na severovýchodě USA zpomaluje růst počtu lidí, kteří jsou kvůli nákaze koronavirem hospitalizováni.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocniční loď amerického námořnictva USNS Comfort v New Yorku | Foto: Eduardo Munoz | Zdroj: Reuters

New York zasahuje nemoc covid-19 nejvíce ze všech amerických států, oficiální bilance úmrtí je zde srovnatelná například s údaji pro celou Velkou Británii. Ve městě New York pak v důsledku šíření viru SARS-CoV-2 zemřelo už více než 3000 lidí, což je více, než kolik bylo zabito při teroristických útocích z 11. září 2001, napsala agentura AP.

Tygr z newyorské zoo je pozitivní na koronavirus. Odborníci nevědí, kterým zvířatům hrozí nákaza

Číst článek

Zdravotnická krize v severovýchodním americkém státě zřejmě v těchto dnech vrcholí, po pondělním nárůstu o 8658 případů v úterý místní bilance známých nakažených opět stoupla o více než 8000 na celkových 138 836. Denní přírůstek v počtu úmrtí se v posledních dnech pohyboval okolo 600.

Guvernér Cuomo se domnívá, že v jeho státě zabírají opatření omezující společenský život a že nejprudší nárůst v počtu hospitalizací už má New York za sebou. Místní obyvatelé podle něj „mění křivku šíření viru“.

Nemocnicím při extrémním přílivu pacientů pomáhá také nemocniční loď amerického námořnictva USNS Comfort. Ta původně neměla přijímat pacienty nakažené koronavirem, nakonec tomu tak ale bude. Ke změně plánu podle Cuoma přispěla i „promptní“ spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa s ministerstvem obrany.

„Chtěl bych poděkovat prezidentovi, za to, že jednal tak rychle,“ citovala guvernéra televize CNN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme