Dvory, hřiště, ulice i parky. Školy v New Yorku dostanou možnost vyučovat pod širým nebem

Kvůli koronavirové pandemii dostanou školy v americkém New Yorku možnost vést výuku pod širým nebem. S odvoláním na starostu milionové metropole Billa de Blasia o tom informovala agentura DPA. New York je jedním z nemnoha amerických velkých měst, které se chystají v září obnovit prezenční vyučování.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta New Yorku Bill de Blasio | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

„Chceme dát školám možnost, aby výuku co nejvíce vedly venku,“ řekl de Blasio. „Počínaje dneškem (pondělkem) dáváme našim ředitelům pravomoc maximálně využít venkovní výuku,“ dodal s tím, že si je vědom, že ani případné učení pod širým nebem nemůže šíření koronaviru mezi žáky zcela zabránit.

Hromadné testování na koronavirus: Los Angeles plánuje prověřit 600 tisíc studentů

Číst článek

Školy si podle de Blasia mají najít vhodná místa pro výuku v otevřených prostranstvích: na školních dvorech, hřištích, ale i ulicích či v parcích. Město pak bude co nejrychleji udílet povolení - v první řadě těm vzdělávacím institucím, které se nacházejí v nejpostiženějších oblastech, či těm, které nemají vlastní venkovní prostory.

Díky klesajícím počtům nových případů koronavirové infekce smějí školy v New Yorku od 10. září opět otevřít. Do školních lavic se tak má vrátit 750 000 žáků.

Nejlidnatější město Spojených států je nicméně v zemi jedním z mála, které klasickou výuku hodlá obnovit. Na mnoha dalších školách, například v Chicagu, Los Angeles, Houstonu a dalších velkých městech USA, se výuka povede pouze prostřednictvím internetu.

Podle médií čelil newyorský starosta v poslední době rostoucímu tlaku rodičů, učitelů i místních úřadů, aby možností přesunout část školní výuky ven poskytl žákům více prostoru ve třídách, a tím snížil pravděpodobnost šíření nákazy mezi školáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme