Dvory, hřiště, ulice i parky. Školy v New Yorku dostanou možnost vyučovat pod širým nebem

Kvůli koronavirové pandemii dostanou školy v americkém New Yorku možnost vést výuku pod širým nebem. S odvoláním na starostu milionové metropole Billa de Blasia o tom informovala agentura DPA. New York je jedním z nemnoha amerických velkých měst, které se chystají v září obnovit prezenční vyučování.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta New Yorku Bill de Blasio

Starosta New Yorku Bill de Blasio | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

„Chceme dát školám možnost, aby výuku co nejvíce vedly venku,“ řekl de Blasio. „Počínaje dneškem (pondělkem) dáváme našim ředitelům pravomoc maximálně využít venkovní výuku,“ dodal s tím, že si je vědom, že ani případné učení pod širým nebem nemůže šíření koronaviru mezi žáky zcela zabránit.

Hromadné testování na koronavirus: Los Angeles plánuje prověřit 600 tisíc studentů

Číst článek

Školy si podle de Blasia mají najít vhodná místa pro výuku v otevřených prostranstvích: na školních dvorech, hřištích, ale i ulicích či v parcích. Město pak bude co nejrychleji udílet povolení - v první řadě těm vzdělávacím institucím, které se nacházejí v nejpostiženějších oblastech, či těm, které nemají vlastní venkovní prostory.

Díky klesajícím počtům nových případů koronavirové infekce smějí školy v New Yorku od 10. září opět otevřít. Do školních lavic se tak má vrátit 750 000 žáků.

Nejlidnatější město Spojených států je nicméně v zemi jedním z mála, které klasickou výuku hodlá obnovit. Na mnoha dalších školách, například v Chicagu, Los Angeles, Houstonu a dalších velkých městech USA, se výuka povede pouze prostřednictvím internetu.

Podle médií čelil newyorský starosta v poslední době rostoucímu tlaku rodičů, učitelů i místních úřadů, aby možností přesunout část školní výuky ven poskytl žákům více prostoru ve třídách, a tím snížil pravděpodobnost šíření nákazy mezi školáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme