Z nákazy koronavirem se v Nizozemsku zotavila 107letá žena, je zřejmě nejstarší přeživší nakaženou

V Nizozemsku se z nákazy koronavirem zotavila 107letá žena, která se tak stala zřejmě nejstarší přeživší současné celosvětové pandemie. Informovala o tom agentura Reuters.

Amsterodam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

seniorka (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Cornelia Rasová onemocněla 17. března, den po svých 107. narozeninách, poté, co navštívila bohoslužbu s dalšími obyvateli z jejího domova pro seniory na ostrově Goeree-Overflakkee nedaleko Rotterdamu. U ní a dalších 40 účastníků bohoslužby se následně prokázal koronavirus.

Dvanáct členů této skupiny od té doby již zemřelo, Rasové však doktoři v pondělí sdělili, že se z nákazy zotavila. „Nečekali jsme, že tohle přežije,“ řekla její neteř místním novinám. „Nebere žádné léky, stále dobře chodí a každou noc si klekne na kolena a děkuje Bohu. Jak to tak vypadá, bude to moci dělat i nadále,“ dodala.

Dosud byl nejstarším doloženým přeživším nákazy, jež si vyžádala celosvětově již téměř 89 tisíc obětí, 104letý Američan Bill Lapschies. Nemocí covid-19, kterou koronavirus v některých případech způsobuje, jsou podle vědců nejvíce ohroženi starší lidé či osoby s dlouhodobými zdravotními problémy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme