Počet obětí nákazy ve Španělsku je už vyšší než v Číně. Smutné statistice vévodí Itálie

Ve Španělsku zemřelo už 3434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa, uvedl ve středu deník El País. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6800, nyní registruje Itálie.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový typ koronaviru si v Evropě vyžádal už tisíce obětí. | Zdroj: Reuters

Za posledních 24 hodin vzrostl ve Španělsku počet obětí o 738, což je dosud nejvyšší denní nárůst, a případů nákazy se nově potvrdilo 7937, což je také nejvyšší přírůstek v absolutních číslech za 24 hodin.

V Itálii i Španělsku kvůli koronaviru zemřely tisíce lidí, míra úmrtí v Česku a Německu je malá. Proč?

Číst článek

Ve Španělsku se první případ nákazy koronavirem potvrdil 31. ledna na Kanárských ostrovech u německého turisty. Od té doby se potvrdila celkem u 47 610 lidí. Z nich se uzdravilo k dnešnímu dni 5367 osob.

Nejhorší situace v Madridu

Nejhorší je v rámci španělské monarchie situace v madridském autonomním regionu, kde za posledních 24 hodin přibylo 290 úmrtí z řad nakažených a region tak registruje už 1825 obětí, tedy více než polovinu z celého Španělska.

V madridském regionu se také dosud potvrdilo na 14 600 nakažených. Druhým nejhůře postiženým regionem v zemi je Katalánsko s téměř 10 000 nakaženými od vypuknutí epidemie a více než pěti sty oběťmi.

Podle deníku El Periódico je zatím těžké odhadnout, kdy ve Španělsku dosáhne epidemie vrcholu. Údaje totiž mohou být zkreslené i tím, že v předchozích dnech se v zemi obnovily testy i u pacientů s mírnějšími příznaky, které se v polovině měsíce nějaký čas nedělaly kvůli nedostatku materiálu a personálu.

Trpí hlavně zdravotníci

Ve Španělsku zaznamenali také velmi vysoký počet nakažených koronavirem z řad zdravotnických pracovníků. V úterý jich bylo potvrzeno celkem 5400, přitom v neděli bylo podle Fernanda Simóna z ministerstva zdravotnictví nakažených 3475 zdravotníků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme