Čínské očkování peruánskému exprezidentovi nepomohlo. Onemocněl spolu s manželkou covidem

Sesazený peruánský prezident Martin Vizcarra oznámil, že s manželkou onemocněli covidem-19. Politik se přitom loni na podzim – podobně jako několik stovek dalších prominentů – nechal naočkovat zkušební vakcínou čínské firmy Sinopharm. Aféra stála místo například ministryni zdravotnictví.

Peru Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkovací aféra vacunagate připravila Martína Vizcarru o prezidentské křeslo. | Foto: Peruvian Presidency | Zdroj: Reuters

Martin Vizcarra oznámil na svém twitteru, že on i manželka měli pozitivní test na koronavirus a mají příznaky nemoci. Vyzval obyvatele Peru, aby nepolevovali v obezřetnosti a dodržovali protiepidemická nařízení.

Očkování čínskou vakcínou mu nepomohlo.

Pese a los cuidados necesarios para evitar llevar el virus a casa, mi esposa y yo hemos dado positivo al COVID y somos sintomáticos. Mi familia está tomando las medidas de aislamiento necesarias. No bajemos la guardia.

17:30 – 25. 04. 2021

1333 11049

Pro připomenutí: loni v říjnu si Sinopharm nechalo v jihoamerické zemi píchnout 487 vládních činovníků, kteří se prohlásili za dobrovolníky ve třetí fázi testování očkovací látky. Figurovali mezi nimi i exprezidentova manželka či jeho starší bratr. 

Peruánská média následnou aféru kolem přednostního očkování nazvala VacunaGate. A odstoupily kvůli ní ministryně zdravotnictví a ministryně zahraničí.

Vizcarra se musel poroučet loni v listopadu poté, co ho poslanci sesadili kvůli podezření z korupce. Té se měl dopustit před několika lety jako guvernér.

Před deseti dny zákonodárci také odhlasovali, že exprezident nesmí deset let vykonávat politické funkce.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme