Španělsko v červenci otevře hranice turistům. V Česku se v pátek zvýšil počet nakažených

Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámil premiér Pedro Sánchez. Španělsko s ohledem na klesající počty nově nakažených covidem-19 i zemřelých postupně ruší opatření, která ve snaze zabránit šíření koronaviru zavedlo v polovině března.

Tento článek je více než rok starý.

Madrid/Praha (Aktualizováno: 17:50 23. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělská vláda stanovila rozvrh hodin, v jakém budou moci lidé chodit ven

Španělsko patří v Evropě mezi nejvíce zasažené země (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V Česku nárůst počtu případů nemoci covid-19 v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. Celkem je k sobotnímu odpoledni potvrzených případů nemoci 8853, zemřelých je 314. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek uvedl, že epidemiologická situace nezaznamenává negativní trendy, problematická jsou podle něj lokální ohniska. Nejvíc, 2027 případů nákazy je v Praze. Následuje Moravskoslezský kraj s 1376 infikovanými a Středočeský kraj s 1043 nakaženými. Nejnižší počet lidí s covidem-19 je na jihu Čech a na Vysočině. V Jihočeském kraji onemocnělo 181 lidí, na Vysočině o čtyři víc.

Rusko se stalo druhou nejpostiženější zemí co do počtu nakažených koronavirem. Je tam po přičtení nových více než 9400 případů přes 335 000 infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, jejíž prezident Jair Bolsonaro zlehčuje vážnost epidemie. Nakazilo se tam přes 330 800 lidí, takže je Brazílie třetím nejpostiženějším státem na světě.

Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které mají více než 1,6 milionu nakažených. Čína, z níž se koronavirus rozšířil do světa, v pátek poprvé od začátku epidemie nezaznamenala jeden nový případ onemocnění covidem-19.

V Rusku se denní bilance již osmým dnem po sobě drží pod hranicí 10 000 případů a covidu-19 tam podlehlo 3388 lidí.

Čína sice nemá žádného nového nemocného, ale koronavirus se tam prokázal u 28 lidí, kteří však nemají žádné symptomy. Mírný denní nárůst nových případů má Německo - 638 v pátek, zatímco o den dříve to bylo 460. V posledním týdnu ale nebyla v žádném německém okrese překročena kritická hranice 50 nových případů infekce na 100 000 obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme