V Brazílii dál klesá počet nově nakažených. Spojené státy hlásí přes 105 000 mrtvých

Brazílie hlásí 11 598 nově nakažených koronavirem, což je o téměř 5000 méně než o den dříve. Přírůstek 623 úmrtí za poslední den je naopak vyšší; v pondělí (SELČ) hlásily úřady 480 zemřelých s nemocí covid-19. Celkově už země eviduje 526 447 potvrzených případů koronavirové infekce a 29 937 zemřelých, informovala v úterý agentura Reuters s odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví.

Brasília/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V USA za posledních 24 hodin přibylo více než 20 000 nakažených a 743 úmrtí s koronavirem. | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Úterní přírůstek nakažených je výrazně nižší než v neděli, kdy v zemi přibylo rekordních více než 33 000 infikovaných. Počet zjištěných nákaz koronaviru je v Brazílii druhý nejvyšší na světě po Spojených státech, které registrují více než 1,8 milionu nakažených.

‚Mám strach, ale potřebuju peníze.‘ Rozvojové země zvažují uvolňování, přestože pandemie dál sílí

Číst článek

Více úmrtí spojených se šířením koronaviru je hlášeno kromě USA také z Británie a Itálie.

V latinskoamerické zemi s 210 miliony obyvatel ovšem aktuálně mrtví přibývají výrazně rychleji než v nejhůře zasažených evropských zemích, v uplynulých dnech předehnala Brazílie Francii i Španělsko.

Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje Brazílii za nové ohnisko pandemie covidu-19. V celé Latinské Americe se už podle agentury AFP nákaza koronavirem potvrdila u více než milionu lidí.

Spojené státy

V USA za posledních 24 hodin přibylo více než 20 000 nakažených a 743 úmrtí s koronavirem. V obou případech jde o mírný nárůst oproti předchozímu dni. Celkově už úřady evidují 1 809 109 infikovaných, z nichž 105 099 po komplikacích doprovázejících nemoc covid-19 zemřelo, informovala agentura AFP s odvoláním na americkou Univerzitu Johnse Hopkinse (JHU).

O den dříve zaznamenala země s 330 miliony obyvatel 598 úmrtí a zhruba 19 000 nakažených.

Text pokračuje pod online reportáží.

V žádné jiné zemi se počet úmrtí spojovaný s epidemií covidu-19 ani nepřibližuje hranici 100 000 – ve druhé Británii dosud s koronavirem zemřelo více než 39 000 osob. Z amerických států je nejhůře zasažen New York, kde po nákaze koronavirem zemřelo už skoro 30 000 lidí.

Všechny americké státy, byť v rozdílné míře, již začaly uvolňovat opatření zavedená s cílem zabránit šíření infekce. Nové zákazy vycházení byly nicméně nově vyhlášeny v desítkách amerických měst ve snaze úřadů zabránit násilnostem při demonstracích, které vyvolala smrt Afroameričana George Floyda při policejním zásahu.

Německo

V Německu přibylo za pondělí 213 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem tak zdravotníci infekci odhalili už u 182 028 lidí, informoval Institut Roberta Kocha. S covidem-19 zemřelo minulý den dalších 11 lidí, a od počátku epidemie tak bilance vzrostla na 8522 mrtvých.

Dominika Perlínová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme