Pandemie koronaviru boje v Donbasu nezastavila. Proruští separatisté tvrdí, že žádná nákaza není

Pandemie koronaviru nezastavila bojové operace v Donbasu, kde ukrajinská armáda čelí jednotkám proruských separatistů podporovaných Moskvou. Podle středečních informací ukrajinského velení vzbouřenci opakovaně porušují dojednané příměří a pálí z minometů a granátometů na postavení ukrajinské armády. Z podobných útoků obviňují separatisté Kyjev. O obětech na životech informace nejsou.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté samozvané Doněcké lidové republiky nastupují do vozu nedaleko oblasti Petrivske. | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Podle ukrajinské agentury Unian jsou občasné přestřelky hlášeny prakticky z celé linie fronty. Povstalecká agentura DAN uvádí, že ukrajinské armádní jednotky za posledních 24 hodin ostřelovaly nejméně osmkrát města Doněck a Horlivka, která kontrolují vzbouřenci. Příměří, kterých bylo od počátku konfliktu v roce 2014 vyhlášeno přes dvacet, pravděpodobně ani jedna strana nedodržuje.

‚Všichni za všechny.‘ Výměna vězňů z konfliktu na Ukrajině skončila. Kyjev předal 124 lidí, separatisté 76

Číst článek

O epidemiologické situaci na území kontrolovaném separatisty nejsou hodnověrné informace. Vedoucí představitelé takzvané Doněcké lidové republiky tvrdí, že na jimi kontrolovaném území žádná nákaza není.

Podle Kyjeva je ale takové tvrzení zavádějící, protože vzbouřenci nemají k dispozici žádné testovací prostředky. V Doněcku a okolí byl podle DAN vyhlášen „stav zvýšené pohotovosti“.

Práci ani v podmínkách epidemie nepřerušila minská mírová mise, složená ze zástupců Kyjeva, Moskvy a separatistů, která se zatím bezvýsledně snaží konflikt zastavit.

Jednání, které zprostředkuje Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), probíhá formou videokonferencí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme