‚Hrozba pandemie je velmi reálná.‘ Podle Světové zdravotnické organizace ale lze koronavirus kontrolovat

Šíření nákazy nového typu koronaviru se dosud zdaleka nezastavilo, situace se ale lepší. V pondělí to v Ženevě podle agentury DPA prohlásil koordinátor krizové pomoci ze Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zároveň varoval, že riziko světové pandemie je nadále velmi vysoké.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus | Foto: FW1F/Andrew Heavens | Zdroj: Reuters

„Virus nyní pronikl do tolika zemí, že je hrozba pandemie velice reálná,“ řekl na tiskové konferenci Ghebreyesus.

Případů koronaviru v Evropě přibývá. V Německu a ve Francii se jejich počet zdvojnásobil

Číst článek

Nákazu dosud oznámila více než stovka států. Zároveň Ghebreyesus ujistil, že infekci je možné vhodnými opatřeními kontrolovat.

Šéfka oddělení WHO pro nové nemoci Maria van Kerkhoveová varovala, že situace se v mnoha zemích ještě zhorší, než se šíření koronaviru podaří zastavit.

„Vidíme ale světlo na konci tunelu,“ dodala. Jako příklad zmínila Čínu, která hlásí výrazné snížení počtu nových případů.

Ryan k situaci poznamenal, že svět se nyní nachází na začátku či uprostřed úsilí koronavirus zastavit. Doposud se po celém světě nakazilo okolo 110 000 lidí, několik tisíc nákaze podlehlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme