Polsko má rekordní počet nově nakažených i mrtvých, za poslední den přibylo 4280 případů koronaviru

V přibližně osmatřicetimilionovém Polsku za poslední den přibylo rekordních 4280 nově nakažených koronavirem. Ve čtvrtek o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší od začátku nynější pandemie je i nárůst zemřelých s covidem-19, je jich 76.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Polsku za poslední den přibylo 4280 nových potvrzených případů onemocnění covid-19 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mezi nově zemřelými osm lidí podlehlo přímo onemocnění covid-19, dalších 68 mělo i přidružené choroby. Celková smrtelná bilance tak ke čtvrtku činí 2867, koronavirem se dohromady nakazilo 111 599 lidí.

Polský rekord nakažených. V nejhůře zasažených okresech budou muset lidé nosit roušky i venku

Číst článek

Nejvíce nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel připadá na Slezské vojvodství, které sousedí s Moravskoslezským krajem, druhé je Malopolské vojvodství u hranic se Slovenskem a třetí Mazovské vojvodství, v němž leží Varšava.

Hlavní město se v sobotu přesune do takzvaného žlutého pásma, ve kterém lidé například musejí nosit roušky i venku, místa na kulturních akcích a v kinech mohou být obsazena jen ze čtvrtiny, na svatbách a dalších rodinných oslavách se může sejít nejvýše 100 lidí.

Na čtvrteční brzké odpoledne je naplánovaná tisková konference premiéra Mateusze Morawieckého a ministra zdravotnictví Adama Niedzielského.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme