‚Situace je kritická.‘ Nemocnice v litevském Vilniusu jsou přetížené kvůli pacientům s koronavirem

Dvě ze tří největších nemocnic v litevské metropoli Vilniusu přestaly kvůli přetížení pacienty s covidem-19 přijímat ostatní pacienty mimo ty, kteří potřebují neodkladnou pomoc. S odvoláním na litevské zdravotnické úřady o tom v sobotu informovala agentura Reuters.

Vilnius Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice musely přerušit neurgentní příjmy. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přeplněných je rovněž několik nemocnic v blízkosti hlavního města. Většina lidí hospitalizovaných s covidem-19 je neočkovaná a jsou to lidé starší 30 let, sdělila na televizní tiskové konferenci výkonná ředitelka největší z vilniuských nemocnic Jolita Jakutienéová.

Plné nemocnice, potíže se zásobami kyslíku, rekordní počty úmrtí. Rusko zažívá nejsilnější vlnu covidu

Číst článek

„Situace je kritická, pacientů s covidem-19 každodenně přibývá,“ citoval Reuters Viktoriji Turauskytéovou, která řídí městský odbor zdravotnictví.

V třímilionové Litvě je plně imunizováno 71 procent dospělých, což se blíží průměru Evropské unie, který činí 74 procent.

V Litvě se od začátku epidemie nakazilo přes 366 tisíc lidí a zemřelo 5406 pacientů. V minulých dvou týdnech země měla v Evropské unii po Bulharsku a Rumunsku třetí největší úmrtnost - na 10 tisíc lidí tam připadlo 120 úmrtí na covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme