Někteří němečtí poslanci jsou podezřelí, že brali provize za zprostředkování zakázek. Přiznal to jediný

Několik poslanců německé unie CDU/CSU je podezřelých z toho, že se obohatili na státním nákupu roušek a respirátorů. Upozorňuje na to magazín Spiegel. Jeden čelní politik bavorské CSU kvůli skandálu oznámil odchod z politiky.

Berlín/Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí politici jsou obvinění ze zprostředkovávaní státních zakázek na respirátory a roušky | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vyšetřovatelé minulý týden prohledali kancelář poslance Georga Nüßleina a parlament ho už zbavil imunity - politik jedné firmě pomáhal zařizovat státní zakázku na respirátory a jeho společnost za to dostala provizi v přepočtu asi 17 milionů korun.

Taky poslanec CDU Nikolas Löbel připustil, že za zprostředkování dalšího obchodu dostal peněžitou odměnu - Löbel to zpětně označil za chybu. Magazín Spiegel z podobných praktik viní i celou řadu dalších poslanců, až na Löbela to ale všichni popřeli.

Rakouský velkovýrobce respirátorů čelí podezření, že vydával čínské výrobky za lokální

Číst článek

Skandál s respirátory zaznamenali v průběhu uplynulého týdne i v Rakousku. Řada obchodů musela stáhnout z prodeje respirátory typu FFP2 tamního výrobce Hygiene Austria.

Firma čelí podezření, že při výrobě zdravotnických pomůcek podváděla a výrobky původem z Číny vydávala za rakouské. Požadovala za ně také vyšší cenu.

Policie ve společnosti podnikla už několik razií. Hygiene Austria nicméně odmítá, že by ve svých továrnách přebalovala čínské výrobky a označovala je za rakouské. 

Václav Jabůrek, zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme