Rusko už druhý den hlásí rekordní počet nakažených. Denní přírůstek překročil 10 000

Rusko druhý den za sebou zaznamenalo rekordní nárůst množství nově nakažených koronavirem SARS-CoV-2. V sobotu krizový operační štáb informoval, že se denní přírůstek přiblížil k desetitisícové hranici, v neděli oznámil dalších 10 633 infikovaných.

Moskva (Aktualizováno: 11:38 3. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkově je tak v zemi evidováno 124 054 pozitivních testů na koronavirus. | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

Celkově je tak v zemi evidováno skoro 130 tisíc pozitivních testů na koronavirus. Přibylo 58 úmrtí nakažených, což je však proti pátku jen o jednoho zemřelého více.

Rusko hlásí rekordní přírůstek nových případů nákazy. Za jeden den přibylo 9623 lidí

Číst článek

V Rusku, které má 146 milionů obyvatel, doposud v souvislosti s nemocí covid-19, způsobovanou koronavirem, zemřelo 1280 lidí. Na druhé straně přibylo 1626 uzdravených pacientů a vyléčených je nyní už dohromady registrováno 16 639.

Operační štáb na svém webu také mimo jiné sdělil, že 50,3 procenta osob, u nichž se koronavirus potvrdil v sobotu, neprojevovalo žádné symptomy onemocnění covidem-19.

Největší podíl na nově potvrzených případech má nadále Moskva. Přibylo jich 5948, tedy o 600 více než během pátku, na celkových 68 606.

Ve čtvrtek nakažení koronavirem oznámil předseda vlády Michail Mišustin. Podle nedělního stručného sdělení jeho tajemníka Borise Beljakova se premiér „cítí normálně a pokračuje v léčbě“. Přitom „pracuje s dokumenty a aktivně kontaktuje kolegy telefonem“.

Prezident Vladimir Putin výkonem funkce šéfa kabinetu dočasně pověřil vicepremiéra Andreje Belousova.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme