Počet evidovaných případů nemoci covid-19 přesáhl v Rusku 300 tisíc

V Rusku počet lidí doposud infikovaných koronavirem překročil hranici 300 tisíc. Denní přírůstek uzdravených přitom poprvé překročil počet nově nakažených. Nicméně se proti pondělí zvýšila úmrtí spojená s koronavirem a jejich počet v jednom dni byl rekordní. Vyplývá to z aktuálních údajů, které ve středu zveřejnil krizový štáb.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dezinfekce nádraží v Moskvě v rámci boje proti koronaviru. | Foto: Sofya Sandurskaya | Zdroj: Reuters

Během uplynulý 24 hodin testy potvrdily 8764 nových případů nákazy, což je v květnu zatím nejnižší počet. Celkem se v zemi se 146 miliony obyvatel už infikovalo 308 705 lidí. Podle agentury TASS se množství takzvaně aktivně nakažených poprvé od vypuknutí epidemie snížilo na aktuálních 220 341 případů.

Na druhé straně se během úterý z nemoci covid-19, vyvolávané koronavirem, uzdravilo rekordních 9262 pacientů, což znamená, že se v Rusku poprvé vyléčilo více lidí, než se za stejný den nakazilo. Dohromady ruské zdravotnické úřady evidují 85 392 uzdravených.

Úmrtí spojená s koronavirem v Rusku v úterý vyskočila z pondělních 115 na 135. To je nejvyšší počet zemřelých během jednoho dne od začátku epidemie. Celkem úřady registrují 2972 pacientů s koronavirem, kteří zemřeli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme