Navzdory pandemii koronaviru v Moskvě začal knižní festival. Lidé potřebují propustky

Navzdory pandemii covidu-19 se tento víkend v Moskvě koná první velká veřejná akce. Na Rudém náměstí začal tradiční knižní festival. A to přesto, že ruská metropole každý den eviduje okolo dvou tisíc nových případů nákazy koronavirem. Návštěvníci potřebují speciální propustky. Povinně taky musejí mít roušky a rukavice. Organizátoři čekají až 18 tisíc lidí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Navzdory pandemii covidu-19 se tento víkend v Moskvě koná první velká veřejná akce. Na Rudém náměstí začal tradiční knižní festival | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

Moskva je nejhůř zasaženým ruským regionem. Podle operačního štábu se v 12,5 milionové metropoli koronavirem nakazilo 193 tisíc lidí.

Testy na přítomnost protilátek ale naznačují, že počet nakažených může být výrazně vyšší. Z 50 tisíc Moskvanů mělo protilátky asi 12,5 procenta z nich.

Ruskou metropoli přitom už 24. června čeká vojenská přehlídka a hned poté hlasování o ústavní reformě.

I když Moskva každý den uvádí ~2.000 nakažených koronavirem, platí dál omezení vycházení a nesmí se konat akce nad 50 lidí, tak na Rudém náměstí právě začal knižní festival. Návštěvníci musí mít roušky a rukavice (což třeba jedna z žen na fotce nemá) a měří jim u vstupu teplotu.

14:39 – 06. 06. 2020

3

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme