Rusové skupují sůl. Ministerstvo doporučilo jako prevenci proti covid-19 výplach nosu roztokem

V Rusku kvůli pandemii neobvykle vzrostla poptávka po soli. Ruské ministerstvo zdravotnictví totiž jako prevenci proti nemoci covid-19 lidem doporučilo výplach nosu solným roztokem. Účinnost takové metody ale není prokázaná. Například Světová zdravotnická organizaci ji ve svých doporučeních nezmiňuje.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Rusku kvůli pandemii neobvykle vzrostla poptávka po soli (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Podle asociace ruských výrobců a dodavatelů potravinářských výrobků vzrostla poptávka po soli za poslední dva týdny o 20 procent. Ruské ministerstvo zdravotnictví totiž uvedlo, že výplach nosu solným roztokem snižuje počet virů a bakterií.

V Rusku se v pondělí zvýšil přírůstek nakažených koronavirem, sobotní rekord ale nepřekonal

Číst článek

Ruské obchody se kvůli pandemii už minulý měsíc potýkaly se zvýšenou poptávkou po trvanlivých potravinách a hygienických prostředcích.

V Rusku v úterý podle ČTK klesl denní přírůstek nakažených koronavirem SARS-CoV-2 a celkový počet infikovaných se přiblížil k 58 000. Ve srovnání s pondělím se naopak mírně zvýšil přírůstek nových úmrtí spojovaných s koronavirem, kterých v Rusku dosud evidují 513. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve středu na webu ruského operačního štábu.

Za uplynulých 24 hodin přibylo v Rusku dalších 5236 potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, zatímco předchozí den jich bylo 5642. Úřady nyní celkem registrují 57 999 infikovaných.

Ivana Milenkovičová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme