Na Slovensku je už 12 obětí koronaviru. Nemoci podlehla klientka domova seniorů ve městě Pezinok

Na Slovensku v sobotu zemřel další člověk infikovaný koronavirem, celkově tak počet obětí pandemie choroby covid-19 v zemi pod Tatrami vystoupil na 12. Informovalo o tom v neděli slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření teploty kvůli koronaviru zaměstnanci továrny PSA v Trnavě na Slovensku | Zdroj: Reuters

Novou obětí je klientka domova seniorů ve městě Pezinok nedaleko Bratislavy, které se stalo jedním z ohnisek nákazy. Už dříve zemřelo několik důchodců, kteří pobývali ve zmíněném domově.

Neomezené cestování není otázka letošního léta, řekl Vojtěch. Jedná s Chorvatskem a Slovenskem

Číst článek

Nákazu koronavirem testy potvrdily v sobotu také u 25 lidí v jiném sociálním zařízení na severu Slovenska. Premiér Igor Matovič v nedělní diskusní relaci televize TA3 řekl, že stát bude testovat na koronavirus všechny klienty domovů sociálních služeb.

Využije k tomu takzvané rychlotesty, které jsou ale méně přesně než analýza vzorků výtěru z nosu a krku. Plošné testování ve zmíněných zařízeních slovenské úřady původně neplánovaly.

V sobotu testy na pětimilionovém Slovensku odhalily 72 nakažených koronavirem, celkově má tak země 1161 potvrzených případů nákazy. Kromě domovů seniorů se ohnisky nákazy stalo i několik lokalit s romským obyvatelstvem.

Ve slovenských nemocnicích je hospitalizováno v souvislosti s koronavirem 212 pacientů, u 81 byla choroba covid-19 potvrzena. Dva pacienti byli napojeni na umělou plicní ventilaci. Z choroby covid-19 se na Slovensku dosud vyléčilo 229 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme