Slovinsko zavádí nová opatření proti koronaviru. Vyhlásilo nouzový stav a zákaz nočního vycházení

Slovinská vláda v pondělí kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru vyhlásila třicetidenní nouzový stav. Informovala o tom agentura Reuters. Kabinet rovněž zavedl zákaz nočního vycházení, a to od 21.00 hodin do 6.00 hodin. Opatření platí od pondělí.

Lublaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dezinfekce okolí nemocnice ve Slovinsku | Foto: Borut Zivulovic | Zdroj: Reuters

Ministr vnitra Aleš Hojs na tiskové konferenci dále oznámil, že budou zakázány veřejné a náboženské akce. Slovinci se nebudou moci setkávat ve větším počtu, než je šest lidí najednou. Dosud se mohlo ve Slovinsku sejít maximálně deset lidí. Vláda také zakázala cestování mezi jednotlivými regiony země, které jsou nákazou nejvíce postižené.

PŘEHLEDNĚ: Evropský semafor. Podívejte se, jaká pravidla platí pro Čechy cestující do zahraničí

Číst článek

Pandemie koronaviru Slovinsko podle agentury Reuters dosud nezasáhla tolik jako řadu jiných zemí. Agentura AP připomíná, že Slovinsko bylo první zemí v Evropě, která vyhlásila konec epidemie koronaviru. Učinila tak v květnu poté, co se jí povedlo snížit počet případů infekce na jeden až dva denně.

V poslední době se však nákaza ve větší míře vrátila. Počet potvrzených případů se tam minulý týden oproti týdnu předchozímu více než zdvojnásobil, a to z 2255 případů na 4845 potvrzených případů. V pondělí Slovinsko ohlásilo 537 nových případů nákazy z celkových 2637 testů, což znamená, že země poprvé eviduje více než dvacet procent testů pozitivních na koronavirus.

Od začátku pandemie Slovinci zaregistrovali podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která pandemii covidu-19 dlouhodobě sleduje, přes 13 000 nakažených, přičemž s nemocí covid-19 tam zemřelo 188 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme