Ve Slovinsku se otevřou skiareály nebo obchody. Vláda díky zlepšení koronavirové situace zmírňuje opatření

Slovinská vláda se rozhodla zmírnit restrikce přijaté s cílem omezit rychlost šíření koronavirové infekce. Budou znovu otevřena lyžařská střediska a některé obchody. Zmírněna jsou také od soboty omezení při vstupu do země, což se ale kvůli nepříznivé epidemické situaci v České republice netýká českých občanů. Informovaly o tom v sobotu agentury STA a Reuters.

Lublaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Slovinsku, které má kolem dvou milionů obyvatel, platí přísná omezující opatření proti koronaviru od října | Foto: Borut Zivulovic | Zdroj: Reuters

Vláda podle STA v pátek večer oznámila, že zrušila povinnost určených skupin osob předložit při vstupu do Slovinska nejvýše sedm dní starý negativní test na koronavirus. To se týká občanů zemí Evropské unie, v nichž je epidemická situace lepší než ve Slovinsku. Češi vzhledem k tomu, že v České republice je situace horší než ve Slovinsku, negativní test potřebují nadále, stejně jako Španělé a Portugalci.

Česko povolí vstup cizincům jen v nezbytných případech. Podmínky se již nebudou řídit semaforem

Číst článek

Ministr hospodářství Zdravko Počivalšek podle Reuters sdělil, že příští týden bude povoleno opětné otevření skiareálů, obchodů a provozoven služeb s velikostí do 400 metrů čtverečních. Toto uvolnění ovšem bude provázet povinné týdenní testování zaměstnanců.

Ve Slovinsku, které má kolem dvou milionů obyvatel, platí přísná omezující opatření proti koronaviru od října. V posledních dnech se tempo šíření infekce zpomalilo. V lednu byl denní průměr kolem 1500 nakažených, v sobotu ministerstvo zdravotnictví informovalo, že v pátek přibylo 990 nově potvrzených případů nákazy a úmrtí 18 dalších pacientů s nemocí covid-19.

Vládě, ostře kritizované kvůli dlouhotrvajícím omezením, jež mají ničivý dopad na ekonomiku, to umožnilo nyní část opatření zmírnit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme