Ve Španělsku překročil počet obětí 4000. Nakažených koronavirem je v zemi už více než 56 tisíc lidí

Počet obětí koronaviru ve Španělsku překročil 4000, když ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví oznámilo 655 úmrtí za posledních 24 hodin. Informoval o tom deník El País. Nákaza se ke čtvrtku ve Španělsku potvrdila u 56 188 lidí, z toho 7015 osob se už vyléčilo a 4089 pacientů zemřelo. Denní nárůst obětí je ve čtvrtek nižší než ve středu, ale počty nových případů jsou naopak vyšší, téměř 8600.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice ve španělském Madridu jsou přeplněné nakaženými pacienty koronavirem. | Zdroj: Reuters

Počet úmrtí z řad nakažených ve Španělsku je za posledních 24 hodin nižší, než ministerstvo zdravotnictví hlásilo ve středu, kdy za předchozí den vzrostl počet obětí o 738.

‚Jsme článek v řetězu nákazy.‘ Španělsko čelí šíření koronaviru mezi zdravotníky, ti neskrývají rozhořčení

Číst článek

To byl dosud nejvyšší denní nárůst. Případů nákazy ale k dnešnímu dni za 24 hodin přibylo 8578‬. To je více než o den dříve, kdy to bylo 7937 nových potvrzených případů, což byl nejvyšší denní nárůst v absolutních číslech za 24 hodin.

Nejvíce trpí obyvatelé Madridu

Ve Španělsku se první případ nákazy koronavirem potvrdil 31. ledna na Kanárských ostrovech u německého turisty. Nejvíce výskytů infekce zaznamenal madridský autonomní region, kde se dosud potvrdilo skoro 17 200 případů nákazy. Na 2090 infikovaných v tomto regionu už zemřelo, což je zhruba polovina všech obětí ve Španělsku, a téměř 3900 lidí se v madridském regionu uzdravilo.

Druhým nejhůře zasaženým regionem ve Španělsku je Katalánsko, kde se koronavirus potvrdil u téměř 11 600 lidí a kde zemřelo 672 nakažených.

Španělsko je v současnosti čtvrtou zemí nejvíce zasaženou koronavirem po Číně, Itálii a USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme