Za posledních 24 hodin zemřelo ve Španělsku 809 lidí nakažených koronavirem, o sto méně než v pátek

Ve Španělsku zemřelo za posledních 24 hodin 809 lidí nakažených koronavirem, oproti pátečním údajům je denní počet obětí o stovku nižší. Celkem v zemi zemřelo už 11 744 lidí s nemocí COVID-19, nákaza koronavirem se dosud potvrdila ve Španělsku u 124 736 lidí. Od pátku přibylo na 7 000 nových případů, informovalo o tom v sobotu ministerstvo zdravotnictví.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělské zdravotnictví je kvůli epidemii koronaviru přetížené | Foto: Susana Vera | Zdroj: Reuters

Počet obětí za posledních 24 hodin je v sobotu ve Španělsku nejnižší za poslední týden. V pátek oznámilo ministerstvo zdravotnictví 932 úmrtí za den, o den dříve dokonce 950. Od minulé soboty se počty úmrtí za den pohybovaly zhruba mezi 800 a 860.

Itálie má 120 tisíc nakažených. Británie a Francie hlásí za poslední den rekordní počet obětí

Číst článek

Z celkového počtu 124 736 případů potvrzených, od prvního výskytu nákazy koronavirem v zemi 31. ledna, se 34 219 pacientů už uzdravilo, uvedlo v sobotu ministerstvo zdravotnictví.

Španělská vláda vyhlásila už v polovině března kvůli šíření koronaviru v zemi nouzový stav a na dva týdny omezila volný pohyb osob. Posléze toto omezení parlament prodloužil do Velikonoc a vláda rovněž nařídila zastavit práci v provozech, které nejsou nezbytně nutné pro chod země.

V sobotu by měla vláda oznámit, zda omezení pohybu v ulicích prodlouží o další dva týdny. Zároveň ale vláda zvažuje omezení zmírnit, například povolit vycházky s dětmi, píší v sobotu místní média.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme