Spojené státy hlásí nejvíc nakažených novým typem koronaviru na světě. Infikovaných je přes 82 tisíc

Nejvíce potvrzených případů nákazy koronavirem na světě nyní mají Spojené státy americké, uvedla to na svém webu Univerzita Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie monitoruje. Podle údajů univerzity počet nakažených Američanů dosáhl 82 404, zatímco Čína má 81 782 nakažených obyvatel a Itálie 80 589 případů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skoro polovina potvrzených případů připadá na stát New York | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

Ještě dříve ke stejnému závěru dospěl americký list The New York Times. Podle jeho údajů se v USA nakazilo přinejmenším 81 578 lidí, což je podle deníku více než v Číně, Itálii či jiné zemi.

Více než tisíc Američanů, podle listu 1 180, podlehlo nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Jiné zdroje ale uvádějí mírně odlišné počty. Například Hopkinsova univerzita udává 1 178 obětí infekce.

Nakažených koronavirem v USA už je přes 60 000. New York začne uzavírat ulice pro dopravu

Číst článek

NYT se odvolává na údaje, které získává od federálních, státních a místních úřadů v USA. Skoro polovina případů, 37 258, podle NYT připadá na stát New York, který si podle listu počíná zvláště agresivně při testování.

Prezident Donald Trump na dotaz ohledně amerického prvenství v rychle rostoucím počtu infikovaných podle agentury AFP odpověděl, že to svědčí o amerických schopnostech uskutečňovat testy a také to zpochybňuje údaje poskytované Pekingem. Trump také uvedl, že by měl v noci na pátek telefonicky hovořit se svým čínským protějškem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme