Senátoři hlasovali z domova, jeden dokonce z auta. Brazilský Senát poprvé v historii zasedal virtuálně

Brazilský Senát v pátek zasedal kvůli šíření koronaviru poprvé za 196 let své existence zcela virtuálně. Pětasedmdesát z celkového počtu 81 senátorů se navzájem propojilo prostřednictvím počítačů a mobilních telefonů, aby schválili vyhlášení stavu katastrofy a uvolnili peníze na boj s koronavirem.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákonodárci jednali na dálku, aby se vzájemně nenakazili v prostorách kongresu v metropoli země Brasílii. U třech brazilských senátorů se už infekce prokázala. Je mezi nimi i předseda horní parlamentní komory Davi Alcolumbre.

Brazilské úřady chtěly kvůli koronaviru zakázat vězňům vycházky. Vyvolalo to hromadné útěky

Číst článek

„Senát pořádá svou první virtuální schůzi, což je celosvětově bezprecedentní opatření, s cílem udržet legislativní činnost v tomto období,“ uvedl na twitteru Alcolumbre, který je od svého pozitivního testu na onemocnění COVID-19 v domácí izolaci.

První místopředseda Senátu Antonio Anastasia zasedání řídil přímo z parlamentní budovy, v níž byla nainstalována obří obrazovka zachycující každého zákonodárce při ústním hlasování.

Jeden z nakažených senátorů hlasoval z domova, další dokonce ze svého automobilu.

Pomoc firmám i domácnostem

Díky vyhlášení stavu katastrofy bude vláda moci výjimečně překročit limit veřejných výdajů stanovený zákonem. Vládě to umožní posílit systém veřejného zdravotnictví a také poskytnout pomoc firmám a domácnostem postiženým ekonomickými dopady epidemie v zemi s téměř 12 miliony nezaměstnaných.

V Brazílii, která má více než 210 milionů obyvatel, bylo dosud podchyceno 904 případů nákazy COVID-19. Jedenáct infikovaných pacientů podle bilance ministerstva zdravotnictví zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme