Pět Čechů odletělo po karanténě v hotelu na Tenerife domů. Šestá žena ji zatím opustit nemůže

Pět českých turistů, kteří byli kvůli koronaviru od pondělního večera v karanténě v hotelu H10 Costa Adeje Palace na kanárském ostrově Tenerife, odletěli zpět do České republiky. Šestá Češka, která je ve stejném hotelu od minulého týdne, ho zatím opustit nemůže. Informovala o tom v pátek Lenka Viková, ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel.

Madrid/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hosté hotelu H10 Costa Adeje Palace na kanárském ostrově Tenerife, kteří zůstávají v karanténě | Foto: Borja Suarez | Zdroj: Reuters

Češi opustili podle Vikové hotel nad ránem, cestovní kancelář jim zajistila zpáteční cestu běžným komerčním letem.

„Mohli se rozhodnout, zda chtějí na Tenerife zůstat, rozhodli se ale pro návrat,“ uvedla ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že španělské úřady trvají na okamžitém návratu turistů.

Pět Čechů přiletělo do hotelu v pondělí, vrátit se měli 6. března. Kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů, ale byla pro hotel se zhruba 1000 lidí, nařízena karanténa.

Itálie oznámila už 21 obětí koronaviru, humanitární lodě nemůžou kvůli karanténě na moře

Číst článek

O propuštění hostů, kteří přicestovali těsně před nařízením karantény, ve čtvrtek rozhodly centrální a regionální vláda. Do hotelu už minulý týden přicestovala ještě jedna česká turistika. Ta musí na místě zatím zůstat.

Hotel by podle Vikové snad mohla opustit příští týden, ale vše bude předmětem dalšího jednání a rozhodnutí španělských úřadů, uvedla.

Canaria Travel bude po návratu s českými turisty řešit možnou kompenzaci zmařené dovolené. Zda dostanou zpět peníze nebo jim bude nabídnuto jiné řešení, Viková nechtěla sdělit.

Ve Španělsku je podle posledních dostupných informací 23 nakažených novým typem koronaviru. V celém světě se jím infikovalo přes 83 tisíc lidí, zemřelo více než 2850. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, z Evropy je nejvíce zasažena Itálie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme