Ve světě zemřely s covidem dva miliony lidí. Skutečný počet může být mnohem vyšší

Ve světě zemřely už více než dva miliony lidí nakažených covidem-19. Vyplývá to z průběžně aktualizované statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která nynější pandemii sleduje globálně. Dohromady testy podle jejích údajů koronavirovou nákazu prokázaly u více než 93,4 milionu lidí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

JHU na svém webu průběžně aktualizuje data o nakažených a zemřelých z jednotlivých zemí i jejich součty. (ilustrační foto) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

V pátek v 19.00 SEČ statistiky JHU uváděly 93 418 283 nakažených a 2 000 905 zemřelých v souvislosti s koronavirovou infekcí. Experti však předpokládají, že skutečný počet nakažených i úmrtí je ještě vyšší.

USA, Rusko i Katar. Experti zdravotnické organizace dorazili do Wu-chanu, kde budou pátrat po původu viru

Číst článek

JHU na svém webu průběžně aktualizuje data o nakažených a zemřelých z jednotlivých zemí i jejich součty. Oficiální čísla Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou o něco nižší. Podle ní bylo dosud v souvislosti s covidem-19 potvrzeno 1,98 milionu úmrtí.

Nový koronavirus byl poprvé zachycen před více než rokem v Číně a na jaře minulého roku už naplno propukla celosvětová pandemie. Podle JHU se dosud nejvíce lidí nakazilo ve Spojených státech, které mají přes 23 milionů infikovaných. Druhá je Indie s přibližně 10,5 milionu nakažených. Následují Brazílie (přes osm milionů nakažených), Rusko (zhruba 3,5 milionu), Británie (přes 3,3 milionu) a Francie (téměř tři miliony).

Spojené státy mají i nejvíce obětí covidu-19, přibližně 390 000. Druhá je Brazílie s více než 207 000 mrtvými a třetí Indie, která dosud eviduje na 152 000 úmrtí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme