UNESCO: Kvůli koronaviru nechodí do školy na 290 milionů žáků a studentů ve 22 státech

Kvůli uzavření škol, jímž se řada zemí snaží zabránit dalšímu šíření nového koronaviru, zůstalo doma na 290,5 milionu žáků a studentů ve 22 státech. Informovala o tom Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) na svých stránkách. Na 10. března kvůli tomu svolala mimořádnou schůzku ministrů školství.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší posluchárna Fakulty elektrotechnické, ČVUT vyhlásila na pondělí 2. března samostudium z domova. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kvůli obavám z nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru šířící se od prosince z Číny, uzavřelo školy celonárodně 13 zemí. Dalších devět přijalo taková opatření na regionální úrovni. Pokud by i těchto devět států rozšířilo zákaz na celou zemi, zůstalo by doma dalších 180 milionů žáků a studentů.

Česko hlásí čtyři nové případy koronaviru, nakažených je nyní 12 lidí

Číst článek

Ještě před dvěma týdny byla Čína jedinou zemí, která školy kvůli nové epidemii zavřela. Právě tam si nemoc COVID-19 vyžádala nejvíce obětí – asi 3010, dalších na 275 nakažených tímto koronavirem zemřelo jinde ve světě. Dosud se nákaza potvrdila v osmi desítkách států, které hlásí celkem na 95 600 nakažených, z toho 80 400 registrovala Čína. Na 53 700 lidí se z nemoci vyléčilo.

Organizace UNESCO chce na mimořádném zasedání příští týden jednat o možnostech, jak zajistit výuku i pro děti, které musí zůstat doma. Pro takové případy UNESCO navrhuje programy vyučování na dálku prostřednictvím levných mobilních technologií. Uzavření škol je problém nejen pro žáky kvůli zanedbání výuky, ale často také pro rodiče, kteří kvůli tomu mnohdy nemohou chodit do práce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme