USA zavádí další opatření. Do země nesmí vstoupit cizinci, kteří byli za uplynulé dva týdny v Brazílii

Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii. O nedělním oznámení Bílého domu v pondělí informovala agentura Reuters. Brazílie v pátek překonala v počtu nakažených koronavirem Rusko, a je tak nyní na druhém místě za Spojenými státy.

Tento článek je více než rok starý.

Washington/Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii

Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii | Foto: Adriano Machado | Zdroj: Reuters

V Brazílii za neděli přibylo 15 813 nakažených koronavirem, kterých tamní ministerstvo zdravotnictví úhrnem eviduje 363 211. Celkem zde nemoci covid-19 podlehlo 22 666 nakažených, za neděli to bylo 653 lidí. V USA se dosud potvrdilo na 1,62 milionu případů nákazy. Počet obětí tam přesáhl 97 000 lidí.

Z 5,3 milionu nakažených covid-19 ve světě jich už více než třetina připadá na USA

Číst článek

Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová uvedla, že opatření má zamezit tomu, aby cizinci do Spojených států zavlekli více nákazy. Nařízení se podle ní netýká obchodního toku mezi oběma zeměmi.

Americký prezident Donald Trump minulé úterý uvedl, že zvažuje zákaz vstupu do USA pro cestující z Brazílie. V lednu Trump zakázal vstup do Spojených států většině cestujících z Číny, odkud se koronavirus začal šířit. Na počátku března stejné opatření zavedl pro cestující z Evropy.

Nynější nařízení se netýká mimo jiné blízkých příbuzných amerických občanů, členů letadlových posádek a držitelů takzvané zelené karty, která opravňuje k trvalému pobytu v USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme