Krizový štáb Bílého domu má další dva členy v izolaci. Jedním z nich je hlavní epidemiolog Fauci

Další dva členové krizového týmu Bílého domu zřízeného pro koordinaci boje s pandemií koronaviru se uchýlili do karantény. Uznávaný epidemiolog Anthony Fauci a šéf amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Robert Redfield se budou preventivně po dva týdny stranit dalších lidí poté, co přišli do kontaktu s osobami, u jichž se prokázala infekce SARS-CoV-2. Informovala o tom americká média.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump a imunolog Anthony Fauci

Epidemiolog Anthony Fauci (vpravo) s prezidentem Donaldem Trumpem | Zdroj: Reuters

V izolaci je přitom už od pátku další člen týmu Stephen Hahn, šéf amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

V USA se rozjíždí bezkontaktní kampaň. Biden vysílá ze sklepa, Trump doufá, že se dočká plných stadionů

Číst článek

Fauci se stal v posledních týdnech v USA známou tváří díky svým vystoupením na tiskových brífincích po boku prezidenta Donalda Trumpa. Epidemiolog oznámil, že podstoupí „pozměněnou karanténu“, čímž myslí, že bude pracovat z domova, nosit neustále roušku a do své kanceláře v Národním ústavu zdraví (NIH) bude chodit jen tehdy, když tam nebude nikdo jiný. Pokud prý bude muset navštívit Bílý dům či Kongres, učiní tak po přijetí veškerých preventivních opatření, uvedl ve vyjádření NIH.

Šéf CDC Robert Redfield bude v izolaci 14 dní, kdy také hodlá pracovat z domova.

Trump je zdravý

Bílý dům neuvedl, s kým konkrétně přišli členové krizového týmu do kontaktu. V pátek ovšem vyšel pozitivní test na koronavirus mluvčí amerického viceprezidenta Katie Millerové, která se několikrát účastnila jednání koronavirového štábu.

Všichni členové týmu nyní podstupují každodenní rychlotesty na přítomnost koronaviru, které zatím byly všechny negativní. To samé platí také o Trumpovi samotném i jeho viceprezidentovi Mikovi Pencovi. Bílý dům o nich ve čtvrtek prohlásil, že se těší dobrému zdraví poté, co se přítomnost koronaviru prokázala u jednoho z prezidentových osobních asistentů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme