Trumpův test na koronavirus byl několik dní po sobě negativní, oznámil prezidentův lékař

Test amerického prezidenta Donalda Trumpa na koronavirus byl několik po sobě jdoucích dní negativní. V tiskové zprávě Bílého domu to v pondělí uvedl prezidentův lékař Sean Conley. Trump, který o svém nakažení virem SARS-CoV-2 informoval 2. října, podle Conleyho už není nakažlivý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„V odpovědi na vaši otázku na poslední prezidentovy testy na covid-19 vás mohu informovat, že několik po sobě jdoucích dní byly jeho testy negativní,“ uvedl Conley v prohlášení.

Doplnil, že prezidenta testovali pomocí testů Abbott BinaxNOW. Podle agentury AP je výsledek tohoto rychlotestu k dispozici do 15 minut.

Porazil jsem tenhle šílený virus, asi jsem imunní, prohlásil Trump zotavující se z nemoci covid-19

Číst článek

Na základě výsledků testů i dalších laboratorních dat lékaři podle Conleyho určili, že americký prezident již není nakažlivý. Kolikrát Trumpa lékaři testovali, ze zprávy nevyplývá.

Prezident Trump oznámil 2. října, že on i jeho manželka Melanie měli pozitivní test na koronavirus. Kvůli nákaze strávil tři dny ve vojenské nemocnici Waltera Reeda nedaleko Washingtonu, kterou opustil minulé pondělí večer. Ve čtvrtek lékař Conley uvedl, že prezident má léčbu spojenou s covidem-19 za sebou. V neděli sám Trump prohlásil, že už nemá covid-19 a nehrozí riziko, že by někoho dalšího nakazil.

Aktuální prohlášení lékaře Conleyho Bílý dům vydal krátce před Trumpovým plánovaným vystoupením na mítinku v Sanfordu na Floridě.

Také demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden dnes oznámil, že je jeho test na koronavirus nadále negativní. Biden se nechal testovat několikrát poté, co se s Trumpem 29. září setkal v první prezidentské debatě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme