Očkovaní Američané budou moci v létě cestovat do Evropské unie, uvedla von der Leyenová

Američané očkovaní proti covidu-19 by v létě mohli cestovat do zemí Evropské unie. V rozhovoru s listem The New York Times to v pondělí sdělila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Brusel/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle von der Leyenové uvolnění restrikcí souvisejících s cestováním bude záviset na epidemické situaci | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

„Američané, pokud je mi známo, používají vakcíny schválené Evropskou lékovou agenturou. To umožní volný pohyb a cestování do Evropské unie,“ uvedla pro The New York Times šéfka komise Ursula von der Leyenová. Kdy přesně EU k uvolnění více než rok trvajících cestovních omezení přistoupí, však neupřesnila.

USA zařadily přes 116 zemí včetně Česka do nejvyššího stupně varování. Nedoporučují do nich cestovat

Číst článek

Evropská léková agentura schválila k použití v unijních zemích všechny tři vakcíny, které jsou k dispozici v USA, tedy očkovací látky od společností Moderna, Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson.

Podle von der Leyenové bude uvolnění restrikcí souvisejících s cestováním záviset na epidemické situaci, která se však „ve Spojených státech, a doufejme i v Evropské unii, zlepšuje“.

Země evropské sedmadvacítky v současnosti projednávají zavedení takzvaných covidových pasů, které umožní jednodušší cestování lidem očkovaným proti covidu-19, s protilátkami nebo negativním testem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme