V USA zemřel s covidem zvolený jednačtyřicetiletý kongresman Letlow. Přísahu měl složit v lednu

S onemocněním covid-19 zemřel ve Spojených státech nedávno nově zvolený kongresman ze státu Louisiana, uvedla BBC na svém webu. Je to podle médií první známý případ, kdy v souvislosti s infekcí zemřel někdo ze zákonodárného sboru USA. Jednačtyřicetiletý Luke Letlow měl složit přísahu první lednovou neděli.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S onemocněním covid-19 zemřel ve Spojených státech nedávno nově zvolený kongresman ze státu Louisiana. Jednačtyřicetiletý Luke Letlow měl složit přísahu první lednovou neděli | Zdroj: Reuters

Letlow 18. prosince oznámil, že u něj test prokázal koronavirus, o den později ho hospitalizovali. Krátce před Vánoci ho umístili na jednotku intenzivní péče.

Tímhle tempem bude vakcinace Američanů trvat roky, ne měsíce, kritizoval Biden Trumpův kabinet

Číst článek

V úterý manažer jeho volebního štábu Andrew Bautsch oznámil, že nově zvolený člen Sněmovny reprezentantů zemřel na komplikace spojené s covidem-19, informoval server BBC. Republikánský politik měl dvě malé děti.

Podle CNN je prosinec ve Spojených státech dosud nejhorší měsíc od začátku pandemie co do počtu úmrtí souvisejících s koronavirem. Za prvních 26 prosincových dní zemřelo s covidem-19 v USA přes 63 000 lidí, přičemž za celý listopad úřady zaregistrovaly 36 964 úmrtí.

Nákaza se za dobu jeho šíření ve Spojených státech potvrdila u více než 19,5 milionu lidí, což je v absolutním měřítku zdaleka nejvíce na světě. Přes 338 000 lidí s covidem-19 v USA zemřelo, vyplývá ze statistiky Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme