Na koronavirus ve Spojených státech zemřelo již 80 tisíc lidí. USA jsou tak nejhůře postiženou zemí

Počet úmrtí ve Spojených státech v souvislosti s koronavirem překročil hranici 80 000, uvedla v pondělí agentura AFP s odvoláním na údaje Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie monitoruje. Dá se očekávat, že v příštích týdnech se tato bilance ještě zhorší, dodala AFP. Spojené státy jsou zdaleka nejhůře postiženou zemí z hlediska počtu nakažených i počtu obětí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnický personál převáží zemřelé pacienty s nákazou koronavirem v New Yorku | Foto: Lucas Jackson | Zdroj: Reuters

Země s 328 miliony obyvatel má více než 1,34 milionu potvrzených případů, z čehož se přibližně 216 000 lidí uzdravilo. Z více než 80 000 úmrtí skoro čtvrtina připadá na město New York. Celkově ve světě počet nakažených překročil 4,1 milionu a počet úmrtí 280 000, vyplývá z údajů univerzity.

Lidé nebudou muset od 25. května venku nosit roušky. Nutné zůstávají dvoumetrové rozestupy

Číst článek

K počtu více než 80 000 obětí nákazy v USA dospěla ve svých výpočtech také agentura Reuters. Připomíná, že skoro všechny americké státy už podnikly kroky ke zmírnění opatření proti šíření nákazy. I přes tuto snahu se od poloviny dubna počet úmrtí za den v průměru pohyboval okolo 2000. Počet obětí koronaviru je vyšší než úmrtnost na sezónní chřipku, bráno zpětně od roku 1967. Vyžádal si také více mrtvých než prvních 11 let epidemie AIDS, v letech 1981 až 1992, napsal Reuters.

Dodal, že ve státech New Jersey a New York jako epicentrem pandemie v USA počty případů klesají, ale připadá na ně skoro polovina všech úmrtí. Rostoucí počty případů ve státech jako Mississippi, Minnesota a Nebraska poukazují na riziko nových ohnisek nemoci covid-19, způsobované koronavirem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme