Guvernér New Yorku plánuje, že obnoví ekonomický provoz. Za den zemřelo nejméně lidí od 26. března

Americký stát New York v pondělí ohlásil nejmenší denní počet zemřelých v souvislosti s koronavirem od 26. března. Ve státě, který je jednou z nejhůře zasažených oblastí na světě, zemřelo na komplikace spojené s covidem-19 za posledních 24 hodin 161 lidí. V New Yorku také setrvale klesá počet hospitalizovaných, guvernér Andrew Cuomo se proto chystá v některých nejméně postižených regionech postupně obnovovat ekonomický život.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci v ochranných oblecích skládají stany provizorní nemocnice v New Yorku. | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

Vedení státu stanovilo sedm kritérií, které musí splnit každý okres, pokud chce začít rušit restriktivní opatření. Některé regiony jsou přitom v podstatě připraveny již nyní, uvolňování v nich proto započne od pátku.

Lidé nebudou muset od 25. května venku nosit roušky. Nutné zůstávají dvoumetrové rozestupy

Číst článek

Cuomo chce ekonomiku otevírat postupně ve čtyřech fázích, které začnou v různých oblastech podle místní epidemiologické situace, kapacity nemocnic či testovacích možností. Guvernér však varoval, že v případě rychlého růstu počtu nově nakažených bude nutné restrikce znovu zavést. Jako odstrašující příklad pak uvedl některá místa ve Spojených státech, kde podle něj omezení uvolnili moc rychle a nyní čelí novému rozmachu nákazy.

Dvacetimilionový stát New York je nejhůře zasaženým v USA, nález SARS-CoV-2 se zde od začátku pandemie podle Univerzity Johnse Hopkinse potvrdil u více než 335 000 lidí, z nichž přes 26 600 v důsledku nákazy zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme