V USA udělali milion testů na koronavirus. Přednost mají hospitalizovaní a zdravotníci s příznaky

Spojené státy oficiálně omezily veřejný život v zemi do konce dubna. Prodloužení původně 15denního období oznámil v Bílém domě prezident Donald Trump. Přes 30 z 50 amerických států nařídilo lidem vycházet jenom na nákup nebo na zdravotní procházku. Pokud nezajišťují základní služby, nesmějí ani do práce. Za porušení hrozí někde i rok vězení. Zavřené jsou školy či zbytné obchody.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leták s prezidentskými instrukcemi, co měl přijít každé americké domácnosti | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V USA platí zákaz cestování ze Schengenského prostoru, Číny a dalších zemí, ale pravidla zavádějí i americké státy mezi sebou. Americká vláda zvažuje, jestli vydá pokyn nosit roušky. Prezident Donald Trump zatím doporučil šály.

‚Nejsme ve válce. Námořníci nemusí umírat.‘ Na americké letadlové lodi se šíří koronavirus

Číst článek

Spojené státy udělaly přes milion testů, obyvatel mají přibližně 330 milionů. V posledních době se testování zrychlilo, otestovat se daří přibližně sto tisíc Američanů denně. Vzhledem k situaci nejvíc testů na počet obyvatel provádí stát New York.

Americká vláda vydala pokyny, kdo má mít pro testování přednost – kategorií číslo jedna jsou hospitalizovaní lidé a zdravotníci s příznaky. Rozhodnutí je ale na místních úřadech a konkrétních lékařích.

USA jsou v počtu nakažených nejpostiženější zemí, infekce zde byla prokázána podle Univerzity Johnse Hopkinse u 189 618 lidí, 4080 z nich koronaviru podlehlo, přičemž jen ve městě New York zemřelo 1096 lidí. Celkový počet obětí je více než dvojnásobek sobotní bilance, kdy počet mrtvých přesáhl 2000.

Pokyny, jejichž platnost prezident Donald Trump prodloužil do konce dubna | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme