V USA přibylo za den přes 60 000 případů koronaviru. Nejhorší situace je v Texasu a Kalifornii

V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle Univerzity Johnse Hopkinse se za 24 hodin infekce potvrdila u více než 60 000 lidí. Byl tak překonán ani ne týden starý rekord, kdy se v USA 3. července potvrdila nákaza u téměř 57 000 lidí. Celkem už podle údajů deníku The New York Times počet infikovaných virem SARS-CoV-2 ve Spojených státech překročil tři miliony.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyčerpaný zdravotník v texaském Houstonu odpočívá během testování na koronavirus | Foto: Callaghan O'Hare | Zdroj: Reuters

Velice znepokojivé zprávy ve středu přišly i ze států, kde se nyní epidemická situace nejrychleji zhoršuje. Texas i Kalifornie nahlásily více než 10 000 nakažených za jediný den, což je dosud nejvyšší počet, uvedla agentura Reuters.

Spojené státy za rok vystoupí ze Světové zdravotnické organizace, v pondělí odeslaly oficiální dopis

Číst článek

Texas se stal teprve třetím americkým státem, který za den zaznamenal více než 10 000 nových případů nákazy. Předtím tuto hranici překročil v dubnu stát New York a minulý týden pak Florida.

Více než 10 000 případů nákazy za den poprvé napočítali rovněž v Kalifornii, kde se během června počet infikovaných zdvojnásobil, a guvernér Gavin Newsom proto minulý týden nařídil opět uzavřít vnitřní prostory restaurací, barů či kin, a to nejméně na tři týdny.

‚Nelze to vyloučit.‘ WHO připustila možný přenos koronaviru vzduchem, chce shromáždit další důkazy

Číst článek

Epidemie nemoci covid-19 v posledních týdnech v USA nabírá na síle. Od 26. června přibylo půl milionu nových nakažených a počty případů rostou v 37 státech. V průměru se bilance nakažených v celé zemi zvyšuje o 50 000 osob denně, což je dvojnásobek oproti číslům z poloviny června.

Obětí koronaviru už mají podle Univerzity Johnse Hopkinse Spojené státy přes 131 000, což je nejvíce na světě. Za poslední den přibylo 1100 úmrtí.

Podle agentury AP je Texas dalším smutným dokladem toho, jaké dopady má příliš rychlé uvolňování ochranných opatření. Texaský republikánský guvernér Greg Abbott začal s uvolňováním už v květnu, v posledních týdnech však byl nucen změnit kurz a mimo jiné nařídil opětovné uzavření restaurací či povinné nošení roušek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme