Německo by po Velikonocích mohlo rozvolňovat opatření. Za poslední dva dny tam zemřelo 500 lidí

Německo ve středu zaznamenalo dalších 246 úmrtí osob nakažených koronavirem. Za poslední dva dny jich tak podle Institutu Roberta Kocha (RKI) dohromady zemřelo rekordních 500. Prokázaných infekcí je celkem 108 202, což je nárůst o 4974 za 24 hodin. I přesto německý ministr zdravotnictví Jens Spahn dál vychází z toho, že po skončení velikonočních prázdnin bude zřejmě možné uvolnit některá dosavadní omezení.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnický personál v nemocnici v Berlíně

Zdravotnický personál v nemocnici v Berlíně | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Nejpostiženějšími spolkovými zeměmi nadále zůstávají Bavorsko, Severní Porýní-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko, které dohromady registrovaly přes 72 000 nakažených a více než 1500 mrtvých. V celé zemi dosud zemřelo 2107 infikovaných.

Dobrou zprávou naopak je, že se podle odhadu RKI už vyléčilo téměř 50 000 nakažených.

Česko má 104 obětí s koronavirem a 243 uzdravených. Britský premiér Johnson je na tom lépe

Číst článek

Stejně jako v řadě dalších zemí se i v Německu stále častěji mluví o tom, kdy bude možné začít uvolňovat přijatá opatření. V celé spolkové republice zatím platí do 19. dubna. Kancléřka Angela Merkelová bude o dalším postupu jednat po Velikonocích 14. dubna s ministerskými předsedy spolkových zemí. Dnes bude kancléřka o vývoji epidemie opět diskutovat s členy své vlády.

Ministr zdravotnictví Spahn počítá s tím, že pokud se nezmění dosavadní trend, bude možné po Velikonocích mluvit o postupném návratu k normalitě. Řekl to v rozhovoru s listem Handelsblatt. Například firmy podle něj ale budou muset zorganizovat práci tak, aby se omezilo nebezpečí pro zaměstnance. Společnosti, které dokážou zajistit dodržování pravidel týkajících se nutného odstupu a hygieny, se budou moci rychleji vrátit do normálu.

S tím, že v létě budou znovu žít zcela běžný život, ale zřejmě Němci počítat nemohou. Šéf německé lékařské komory Klaus Reinhardt je totiž přesvědčen o tom, že na tradiční letní cesty za dovolenou bude letos ještě příliš brzy, zvláště pokud jde o destinace jako Itálie nebo Španělsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme