V Jekatěrinburgu skončila v karanténě celá nemocnice. Prvního lékaře nakazila sousedka

V Jekatěrinburgu museli uzavřít do karantény centrální městskou nemocnici poté, co první testy ukázaly, že koronavirem se tam nakazilo 78 pacientů a lékařů. Na instagramu o tom informoval gubernátor Sverdlovské oblasti Jevgenij Kujvašev. V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo dalších 4268 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem je tak aktuálně v zemi registrováno 47 121 infikovaných lidí.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři olomoucké fakultní nemocnice používají zatím jako jediní v Česku nový unikátní implantát

(ilustrační foto) | Foto: Dalibor Peřina | Zdroj: Fakultní nemocnice Olomouc

Většina nakažených v jekatěrinburgské nemocnice podle  gubernátora nemá žádné symptomy onemocnění. Výjimkou je jeden pacient, jehož stav je vážný.

Ukázalo se, že zdrojem nákazy v důležitém zdravotnickém zařízení je jeden z lékařů. Gubernátor k tomu na webu doplnil, že lékař se nakazil od sousedky.

Úmrtí s nemocí covid-19 eviduje Česko 188, vyléčených přes 1300. Nakažených je 6787 lidí

Číst článek

V zemi se uzdravilo 3446 nemocných

V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo dalších 4268 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem je tak aktuálně v zemi registrováno 47 121 infikovaných lidí. Na svém webu o tom v pondělí dopoledne informoval ruský krizový štáb. Jde o výrazný pokles proti údajům z neděle, kdy byl oznámen rekordní denní přírůstek 6060 nakažených. V zemi dosud v souvislosti s nákazou novým koronavirem zemřelo 405 lidí. 

Od nedělního rána v Rusku zemřelo v souvislosti s koronavirem SARS-CoV-2 dalších 44 pacientů, což je ve srovnání se 46 novými oběťmi ze soboty mírný pokles. Všech úmrtí pacientů s chorobou covid-19 je tak v zemi doposud registrováno 405. Celkem se uzdravilo 3446 nemocných.

Krizový štáb rovněž informoval, že doposud bylo v celé zemi již provedeno přes dva miliony testů.

Hlavním ohniskem šíření infekce je nadále Moskva, kde přibylo 2026 pozitivních testů na koronavir. Celkem je nyní v ruské metropoli evidováno 26 352 potvrzených případů nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme