V USA zemřelo za jediný den 1783 lidí s koronavirem. V New Yorku ale opatření začínají fungovat

Ve Spojených státech zemřelo ve čtvrtek 1783 lidí infikovaných koronavirem Sars-CoV-2. Ukazovaly to v noci na pátek údaje Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která šíření koronaviru sleduje v USA i ve světě. Celkový počet obětí koronavirové pandemie v USA už přesáhl 16 500.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rouška pravděpodobně nezabrání infekci v případě, že budete v jedné malé místnosti s někým, kdo kolem sebe neustále rozdává kapénky plné covidových virionů, ale při běžném kontaktu věřím, že to pomůže, říká Ondřej Hrušák

Viceprezident Mike Pence ve čtvrtek řekl, že v USA je nyní testováno více než 100 000 lidí denně. | Zdroj: Reuters

Podle JHU byla v USA nákaza potvrzena u zhruba 460 000 lidí, celosvětově pak u přibližně 1,6 milionu osob. Zemřelo dohromady zhruba 95 000 pacientů v souvislosti s nakažením virem, který způsobuje plicní onemocnění covid-19. Přibližně 350 000 lidí se mezitím infekce zbavilo.

Británie hlásí dalších 881 úmrtí, omezení pohybu zatím neruší. Stav premiéra Johnsona se lepší

Číst článek

Podle úřadů v New Yorku, které je nejhůře postiženým městem v USA, se začíná pozitivně projevovat účinnost zavedených restriktivních opatření. Například počet nově hospitalizovaných pacientů už druhý den po sobě poklesl, na 200. Zplošťuje se i křivka nárůstu nakažených.

Lék proti koronaviru

Naději vkládají Američané také do nalezení účinného léku proti koronaviru. Prezident Donald Trump ve čtvrtek řekl, že v USA je testováno 19 léků a dalších 26 se na testování připravuje.

Mezery v programech i podvodné maily. Británie a USA varovaly před kyberútoky spojenými s covid-19

Číst článek

Velký důraz kladou americké úřady na množství testovaných. Viceprezident Mike Pence ve čtvrtek řekl, že v USA je nyní testováno více než 100 000 lidí denně.

Nákaza se mezitím potvrdila u zhruba 450 vězňů a zaměstnanců největší chicagské věznice Cook County Jail, uvedla agentura Reuters. Jde tak o nejhůře zasaženou věznici v USA a zároveň jedno z míst s největší koncentrací infikovaných.

Jeden ze známých amerických vězňů, bývalý filmový producent Harvey Weinstein odsouzený za sexuální delikty, se virus chytil, ale jeho mluvčí Juda Engelmayer ve čtvrtek řekl, že 68letý odsouzenec nemá žádné příznaky nemoci. Weinstein si odpykává 23letý trest v nápravném zařízení východně od Buffala. Test s pozitivním výsledkem na koronavirus mu byl proveden 22. března.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme