Spojené státy hlásí více než 2000 obětí koronaviru. Nakažených je přes 121 000, nejvíce na světě

Již více než 2000 lidí zemřelo v USA na nákazu koronavirem. V sobotu před půlnocí našeho času to na svém webu uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse. Během posledních dvou dnů se tak počet obětí zdvojnásobil. Infikovaných je ve Spojených státech přes 121 000, což je nejvíc na světě.

Washington (Aktualizováno: 4:06 29. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchrannář v ochranném oblečení vyjíždí za pacientem s onemocněním Covid-19 | Foto: Stefan Jeremiah | Zdroj: Reuters

Situace zůstává nejhorší v New Yorku. Prezident Donald Trump tam zvažoval zavedení karantény, ale od záměru nakonec upustil. Zdravotní úřady jenom vyzvaly obyvatele New Yorku, New Jersey a Connecticutu, aby se na dva týdny vzdali nadbytečného cestování.

Americký středoškolák vytvořil už loni v prosinci stránku, která sleduje šíření nemoci COVID-19

Číst článek

Podle starosty New Yorku Billa de Blasia město závodí s časem, a pokud nedostane další pomoc, bude v nemocnicích do týdne nedostatek personálu i vybavení. Záchranáři už teď podle deníku NY Times vyřizují rekordní počet telefonátů denně a musejí vybírat, koho odvezou do nemocnice.

Ale i v dalších velkoměstech nakažených rychle přibývá.

V Detroitu počet nakažených vystoupal na 1 381. 31 lidí nákaze podlehlo. Zvláště ohrožený je velký počet lidí bez domova, napsala s odvoláním na místní autority agentura AP. Počet nakažených v současné době v Detroitu stoupá ještě rychleji než v New Yorku.

I ve Spojených státech začínají experti debatovat o tom, jestli plošně zavést nošení roušek na veřejnosti. Zatím jich je ale nedostatek i mezi lékaři a americké úřady doporučují roušku pouze nemocným a těm, kdo s nimi přicházejí do kontaktu.

Evropa

Nejvíce obětí nemoci COVID-19 má Itálie, kde v sobotu počet mrtvých přesáhl hranici 10 000.

Třetí nejvyšší počet nakažených, téměř 82 000, zaznamenala dosud Čína, kde se koronavirus SARS-CoV-2 objevil loni koncem roku poprvé a kde nemoci COVID-19, kterou tento koronavirus způsobuje, podlehlo na 3300 lidí.

Čtvrté je v tragické bilanci Španělsko, kde se od února dosud nákaza potvrdila u více než 72 000 lidí, přes 5800 z nich zemřelo.

per, Jan Kaliba, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme